dna prepaid vastaaja

ei toimi

miks ihmeessä en saa prepaidiini vastaajaa toimimaan????oon lukenu ja lukenu ohjeet ja tehny kaikki niinku puhelin neuvoo mut en vaa saa toimiin!!!!!

3

2660

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ??????

      Oletko muistanut:

      1. tilata vastaajan tekstiviestillä numerosta 126041, VASTAAJA TILAA
      2. oletko muistanut ottaa sen myös käyttöön soittamalla omaan vastaajaasi omasta liittymästäsi, ja asettanut vastaajatervehdyksen ja asettanut salasanan?
      3. oletko myös tehnyt liittymästäsi soitonsiirrot, ainakin 61 ja 62 siirrot vastaajaasi?

      dna Prepaidin vastaajan numero on muuten sama kuin Prepaidin liittymänumerosi, paitsi että 044 ja liittymän numeron väliiin tulee 6, eli siis jos liittymäsi numero on vaikka 044-1234567 niin vastaajasi numero on 044-61234567

      (Sama homma pätee kaikkiin muihinkin dnan liittymiin).

      Jos noilla ei lähde toimimaan niin soita asiakaspalveluun (ei kumminkaan enää tänä iltana vaan huomenna päivällä tai aamulla).

      • ??????

        Muistinkin juuri että tuo tekstiviesti mikä pitää lähettää onkin muotoa VASTAAJA AVAA eikä VASTAAJA TILAA. Sorry.


    • xoskux

      onkonse ilmasta ku aattelin hankkia tommose

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      59
      9367
    2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      128
      6730
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6612
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      178
      4926
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      170
      4728
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      96
      3296
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2411
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      66
      2288
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      164
      2243
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      57
      2057
    Aihe