miksi uutinen julkaistu, mitä aihetta, jos koirasa päivät päättää, tehdään "julkku". Mikä aihe lisäks pidätykseen, vapaaehtonen teko kuitenkin .
koiran ampuminen
metsästystä
4591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vaan on laki sellainen,että omakotialueella taajamassa ei saa hirvikiväärillä ampua.
minäkin olen koiran omistaja,ja metsästäjä,mutta eipä tulisi mieleenkään,että koirani ampuisin.
jos koira on niin huonossa kunnossa,että mitään ei ole tehtävissä,niin siinä vaiheessa eläinlääkäri hoitaa homman.
en ymmärrä ihmistä,joka koiransa pystyy ampumaan.
toivottavasti menee aseluvat iäksi.
että joka pystyy koiraa pitämään,pystyy sen myös sen vapauttamaan vaivoistaan ja kärsimyksistään.Meillä sattui melkein 16-vuotiaan koiraherran viimeiset hetket vkl:na jolloin lääkäriä ei ollut saatavilla omalla paikkakunnalla ,joten mies auttoi vanhan ystävän viimeiselle matkalle itse."En ymmärrä ihmistä, joka koiransa pystyy ampumaan"...minä ymmärrän.
auto jolla voin siirtyä sen 100km,että saan koirani kunniallisesti lopetettua.
siis sellainen eläinlääkäri,missä on päivystys 24/7.
ajan mielihyvin tuon sata kilometriä saattaakseni lemmikkini viimeiselle matkalleen.
ei ollut liiemmin sairas.
Ukolta meni hermot. Ja vika ei ollut koirassa, vaan omistajassa. Pennusta asti kuulemma koulutti koiraa hakkaamalla. No, eipä hakkaa enää.
Ei saanut edes heti koiraa tapettua, vaan vanha koira oli huutanut tuskissaan... Vittu, mikä äijä.