Etsin tipsua kaveriksi/lemmikiksi; en siis näyttelykoiraksi. Terveet vanhemmat olisi toivottavaa ( ei polvi- silmäongelmia, allergioita tms. tiedossa), mutta ns. värivirheinen kelpaa vallan mainiosti.
Perheessämme on kissoja, joten haluaisin pentukoiran, jotta uuden perheenjäsenen olisi helpompi "sulautua joukkoon". Asumme kaupunkialueella omakotitalossa.
Kerrothan, jos tiedät, mistä löytäisin uuden perheenjäsenen (miel. Pirkanmaan/Satakunnan alueelta).
Kumpaa suosittelet; uros vai narttu - perustelut?!
Kiitos vastauksista jo etukäteen :)
Tipsua etsimässä
2
412
Vastaukset 2
- pari narttupentua
lemmikkipalstat.net/apula
tänään ilmoitettu tipsun narttupentuja myyntiin
Imatran lähellä Parikkalassa - tipsuperhe
meillä syntyi juuri 27.6 6 tipsupentua. 3 urosta ja 3 narttua. Ovat terveistä lääkärintarkistamista vanhemmista ja erittäin rauhallisista..
Vaikka ovat rekisteröityjä ja näyttelyissäkin parjanneita, ovat silti kotikoiria ja meillä on ns. "vappa kasvatus" eli asumme maalla ja koirat saavat elää vapaasti, olla joko sisällä tai ulkona, miten itse tahtovat.
Pennut on söpöjä ja ilmanmuuta ne rekisteröimme ja sirutamme ym pakolliset kuviot ennen myyntiä. asumme Virroilla, Pirkanmaalla.
2 v sitten teetimme samalla emolla pentuja ja olemme saaneet pelkkää kiitosta pennuista ja koirista. Ovat niin mukavia. Opetin pennut lähes sisäsiisteiksi ennen myyntiä. Itselle jätimme yhden ja siitä on kuva www. nerogold.fi top ykkönen:) se on meidän koiruli, näiden uusien pentujen sisar: (saa äänestääkin)
Se on vähän "makuasia" haluaako nartun vai pojan. pojista kasvaa suurempia ja ei ole juoksuaikoja. Mutta jos joskus meinaa teettää pentuja, silloin tyttö on paras vaihtoehto..
minulle voipi mailata : [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty471509Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3451279Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto331066Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s3301029- 59969
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine136904Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33821Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte195728- 61625
- 40593