näössäkö vikaa?

Mulla on sellanen ongelma,etten voi pitää minkäänlaisia aurinkolaseja..kun alkaa särkemään päätä ja tulee huono olo..näkötarkastuksissa ei ole mitään ollut..Voisko liittyä siihen että suvussa on värisokeutta ja ehkä hieman minullakin..?
1492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Erotatko liikennevalojen vihreän ja punaisen muutenkin kuin valojen sijainnin perusteella? puna-viher-värisokeus on tavallisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muisku kirjoitti:

Mulla on sellanen ongelma,etten voi pitää minkäänlaisia aurinkolaseja..kun alkaa särkemään päätä ja tulee huono olo..näkötarkastuksissa ei ole mitään ollut..Voisko liittyä siihen että suvussa on värisokeutta ja ehkä hieman minullakin..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu