Olen järkyttynyt. Kaverini myi vanhan panheadin jolla hän oli ajellut vuosikausia. Ja tosiaankin ajellut. Ilman ongelmia koska hän on osaava kaveri.Oli laittanut pannun vimpan päälle. No nyt hän kurvasi uudella buelilla pihalle. Rotaxin kone kävi kuin ajettava ruohon leikkuri. Koneen äänet aivan järkyttävät, kuin olisi valmiiksi rikki. No ei siinä sitten muuta ääntä ollutkaan kuin hiusten kuivaajan ääni , hänen sammuttaessaan pyörän. Kertoi vaan että jos pyörästä menee tulppa niin joutuu tiputtamaan koneen alas.Että saa tulpan vaihdettua. Siis mitä vittua. Tämäkö on sitä uutta tekniikkaa.Kuin autoissa. Jos pyörä tai auto ei käy, niin eikun kiikutat sen korjaamolle.
Uusi Buell
hulluenska
13710
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Uudet Buellit, samoin kuin V-rod, on suunnattu niille, jotka haluavat merkin ja sitä kautta pyörimään HD -harrastajien jaloissa, mutta eivät halua oikeaa prätkää.
No totta puhut. Rotaxbuell ja V-rod ovat huvittavia sähkömoottoripyöriä.
Tai sitten niille, jotka haluavat yksilöllisen ja modernin pyörän, mutta eivät välitä pyöriä muiden jaloissa, eivätkä piittaa merkin maineesta ja halua roikkua muiden jaloissa.
Anteeksi, kesti muutaman tunnin nauraa mainosmieheltä kopioimaasi slogania. "Yksilöllinen" :) Ole yksilöllinen tuhansien muiden kanssa yhdessä samalla tavalla :)
Kyllä se tarjoaa sellaisia ominaisuuksia, joita itse arvostan, kun en ole laumasielu. Luotettava tekniikka, hyvä ulkonäkö, riittävä kiihtyvyys, v2 moottori jne.
heh. Sitten tekee vielä mieli omistaa Buell merkkinen pyörä ihan statussyistä, vaikka pyörä ei olekaan enää mikään Buell. Eli naurettavaksi teet itsesi. Ihan kuin A-mersu :)
voi tunkea sinne minne aurinko ei paista. Buelilla ei ole enää mitään tekemistä HD:n kanssa, ihme että pääsevät HD kokkareihin tanan peelot!
Samoin v-rodit, naurettavia hyösungeja.
En ymmärrä koko v-rod:ja, mikä järki tuossa mallisarjassa on? Sitten ymärtäisin jos ko. sarja olis vaikka 2.5 litrainen v4 ja tehokkain sarjavalmisteinen muskeli pyörä, nyt on vaan saalittävä väliinputoaja papatin!
ja V:rodiin kompura ja MENOKSI
kompurallakin! On se kumma.. Kun kerran tehdään muskelipyörä, niin tehdään se muskeli pyörä, EIKÄ jätetä mm. koneen osalta virago sarjaan!
Nämä on kuitenkin niitä tulevaisuuden klassikkoja joita rakennellaan. Ja joista kilpaillaan kynsin hampain tahtoipa sitä joku tai ei.
http://www.youtube.com/watch?v=bM4mOSygJNk
Veikkaan kyllä, että V-rodille käy näin:
http://auto.howstuffworks.com/1975-harley-davidson-ss-250.htm
Tai sitten koko HD menettää aiemman erityisasemansa merkkien joukossa ryhdyttyään valmistamaan v-max kopiota.