Terve, mulla on tässä piene ihmetys päällä liittyen mun macbook pto 15" liitäntöihin.
Haluan liittää ton läppärin mun televisioon, ja telkusta löytyy hdmi liitäntöjä ja scartteja, en muista oliko dvi-tä kun ei ole nýt käsillä sitä.
MUTTA ongelmana se että tossa mäkissä on joku helevetin mäkkiliitin joka on ilmeisesti niiden oma standardi... mitäs nyt? en mäkki netti sivuista löytäny adapteeria.
Mäkki-->tv???
3
553
Vastaukset
- 1stMacFinn
Mäkkiliitintä ei ole olemassa, joten tarkoittanet mini-Displayport liitintä. Siihen on adaptereita mutta scartia ei taida olla.
Ja kun et itsekään tiedä mitä sun telkussa on, en rupea arvailemalla ehdottamaan mikä olis sulle paras. "mäkki netti sivut"?
Apple Storen sivuilta löytyy kaikki adapterit ja jälleenmyyjiltäkin saa. Mitään omaa helvetin mäkkiliitintä ei MacBook Proissa ole, sillä MiniDisplayPort noudattaa yleisiä DisplayPort-standardeja.- Jaska Perusjaska
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=3041
Tuostapa vaikka, mikäli se hdmi löytyy. Scartti alkaa olla aika kuollut. Yleensä uudemmista telkkareista löytyy kyllä se dvi:kin.
Eipä ollut vaikea löytää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083