Onko Pukaron

nbihetbnheiwtb

koiraterroristi saatu kuriin? Pariskunnan hurtat puree ihmisiä ja koiria tiellä, eikä täystorvi omistaja akkoineen saa niitä kiinni tai aitaan. Samalla äijällä muutkin ihmistavat täysin kateissa.

Kun maalle muuttaa näitä "koiraharrastajia", alkaa elämä menemään helvettiä päin. Tiedä liittyykö tämä mitenkään niihin Pukaron salaperäisiin tulipaloihin. Kai se pyromania kasvattaa munaa sinä kuin "koiraharastuskin".

4

665

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mltrst

      Missäs päin semmosia on? Koirat saa välittömästi kuulat päihinsä, jos sattuvat minun/perheeni tielle.

    • siitä pari kertaa,

      kun lapset ei uskalla kävellä ohi.Meinasin kerran ajaa autolla koiran päälle, mut samperi kun oli liian hyvät refleksit...

      • ghmgkj,

        Mitä sinne nykyään kuuluu? Joko tuhopolttaja on raudoissa ja koirat laudoissa? Miksi maalle muuttaa pösilöitä kaupunneista, eikö ne siellä viihdy?


      • suomaalainen
        ghmgkj, kirjoitti:

        Mitä sinne nykyään kuuluu? Joko tuhopolttaja on raudoissa ja koirat laudoissa? Miksi maalle muuttaa pösilöitä kaupunneista, eikö ne siellä viihdy?

        tietysti, ku ne pösilöt luulee et maalla saa ne rakkaat rakit juosta lenksuttaa vapaana aina vaan ilman et ketään häiritsee :) oikeestihan se ei mee niin, mut kerropa se näille taulapäille..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      100
      2442
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      225
      2006
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      176
      1782
    4. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      39
      1417
    5. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      103
      1359
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1138
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      278
      869
    8. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      64
      778
    9. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      181
      723
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      53
      718
    Aihe