Onko Pukaron

nbihetbnheiwtb

koiraterroristi saatu kuriin? Pariskunnan hurtat puree ihmisiä ja koiria tiellä, eikä täystorvi omistaja akkoineen saa niitä kiinni tai aitaan. Samalla äijällä muutkin ihmistavat täysin kateissa.

Kun maalle muuttaa näitä "koiraharrastajia", alkaa elämä menemään helvettiä päin. Tiedä liittyykö tämä mitenkään niihin Pukaron salaperäisiin tulipaloihin. Kai se pyromania kasvattaa munaa sinä kuin "koiraharastuskin".

4

734

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mltrst

      Missäs päin semmosia on? Koirat saa välittömästi kuulat päihinsä, jos sattuvat minun/perheeni tielle.

    • siitä pari kertaa,

      kun lapset ei uskalla kävellä ohi.Meinasin kerran ajaa autolla koiran päälle, mut samperi kun oli liian hyvät refleksit...

      • ghmgkj,

        Mitä sinne nykyään kuuluu? Joko tuhopolttaja on raudoissa ja koirat laudoissa? Miksi maalle muuttaa pösilöitä kaupunneista, eikö ne siellä viihdy?


      • suomaalainen
        ghmgkj, kirjoitti:

        Mitä sinne nykyään kuuluu? Joko tuhopolttaja on raudoissa ja koirat laudoissa? Miksi maalle muuttaa pösilöitä kaupunneista, eikö ne siellä viihdy?

        tietysti, ku ne pösilöt luulee et maalla saa ne rakkaat rakit juosta lenksuttaa vapaana aina vaan ilman et ketään häiritsee :) oikeestihan se ei mee niin, mut kerropa se näille taulapäille..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      154
      4015
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      40
      2436
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2417
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2322
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      52
      2083
    6. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      21
      1805
    7. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      80
      1643
    8. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      79
      1576
    9. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      72
      1122
    10. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      58
      1101
    Aihe