AUTAKAA

mo eli mä ostin huuto.netistä wovi ukon 150€ (en muuten oo koskaa enne pelanu wovia jote älkää olettako etä oon joku hyvä) ja ny se pöllittiin. eli miten saan sen takas? myyjän puhelinnumero ei toimi, oliskoha kyseessä jokin erehdys? siis annoin rahat sen tilille se anto nimen ja salasn ne toimi. mut tnää ku yriti logata ei toiminu eli mitä teen!! säästin noita rahoi aika pitkään. T: naisten_poitsu -99
7216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

1. Kuka helvetti ostaa valmiin wowi käyttäjän ylipäänsä?
2. Ei ole mitään tapaa kun et kerran tiedä salaisen kysymyksen vastausta etkä sähköposti osoitetta joten salasanan palautus on mahdoton tehdä.

Tilanne on nyt tämä että käyttäjän tilin-myyjä on käyttänyt salasanan palautusta ja ottanut käyttäjä tilinsä takaisin. Toisin sanoen menetit just aimo tukun rahaa.

Jos haluat päästä pelaamaan niin ostat pelin niinkuin kuuluukin. niin pääset paljon halvemmalla ja saat pelistä enemmän irti.

Äänestä

Kai tuli nyt opittua elämänarvoinen läksy: ei kannata olla niin sinisilmäinen. Tosin taisi tämäkin kömmähdys olla niin, että "pappa betalar"

Ja olisi ollut tietysti fiksua vaihtaa wovi ukkosi salasana.

Poliisiinhan voi tietysti ottaa yhteyttä tämäntapaisissa huijauksissa, mutta tiedä mikä on sitten politiikka virtuaaliukkojen kavaltamisessa.

Äänestä

Obvious troll is obvious.

Äänestä
  • Obvious troll is obvious.

    Äänestä

Olisit keksiny vähän uskottavamman tarinan =)
T: Poitsujen_poitsu69

Äänestä

usko pois että vaik se ois toiminu ni et kauaa ois pelannu, "ebay" ihmiset nauretaan suht nopeeta pois, L2P nab -.-

Äänestä
  • nää ebay kaverit joo, tuli törmättyä tosiaan yhteen jolla oli 80lvl mage komeessa gearissa mut sitte osu silmään että kaikki socketit oli strenght =D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naisten_poitsu -99 kirjoitti:

mo eli mä ostin huuto.netistä wovi ukon 150€ (en muuten oo koskaa enne pelanu wovia jote älkää olettako etä oon joku hyvä) ja ny se pöllittiin. eli miten saan sen takas? myyjän puhelinnumero ei toimi, oliskoha kyseessä jokin erehdys? siis annoin rahat sen tilille se anto nimen ja salasn ne toimi. mut tnää ku yriti logata ei toiminu eli mitä teen!! säästin noita rahoi aika pitkään. T: naisten_poitsu -99

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu