Minulla on kyseinen zachryn subbari (bx-p12) ollut jo jokunen vuosi mutten ole päässyt sitä testaamaan kun ei ole tietoa millanen refleksi loota sille pitäs olla.En uskalla alkaa testaamaan kun ei tiedä paljonko sen todellinen tehonkesto on. Jos jollain on enemmän tietoa kun mulla niin voisiko joku kertoa zachrystä sen oikean rms tehonkeston kun ymmärtääkseni tuo 800w on peak.Subwoofer on siis 2x4 ohm kelalla.. Kunnon vastauksista olisin kiitollinen :)
Zachry bx-p12 suppari
7
1835
Vastaukset
- 244134
katsoppas tuolta:
http://www.ljudia.fi/auto-s82121/kaiuttimet-s82122/bassot-c78201/zachry-bx-p12-p78199/- sakry
nii-in mutta kun tuolta ei nää paljonko rms on, näkkyy vaan että teho 800w ja koteloitten mittoja kerrotaan vaan että toimii pienissä koteloissa..
- Ovikello##
sakry kirjoitti:
nii-in mutta kun tuolta ei nää paljonko rms on, näkkyy vaan että teho 800w ja koteloitten mittoja kerrotaan vaan että toimii pienissä koteloissa..
antaa vaikka 1000 wattia jatkuvaa tehoa. Ei se rikki suurilla tehoilla mene vaan ihan liian pienillä. Tosi on! uusimmassa AutoSoundissa on tehonkestosta paljon asiaa.
Kotelona voi olla vaikka noin kolkyt litrainen tiivis suljettu boksi. Siitä on ihan hyvä aloittaa.. Näyttää olevan nuo speksitkin sivuilla jotka voi laskea AutoSoundin BassBoxDesingerilla ;) - koikelo
Ovikello## kirjoitti:
antaa vaikka 1000 wattia jatkuvaa tehoa. Ei se rikki suurilla tehoilla mene vaan ihan liian pienillä. Tosi on! uusimmassa AutoSoundissa on tehonkestosta paljon asiaa.
Kotelona voi olla vaikka noin kolkyt litrainen tiivis suljettu boksi. Siitä on ihan hyvä aloittaa.. Näyttää olevan nuo speksitkin sivuilla jotka voi laskea AutoSoundin BassBoxDesingerilla ;)minulla ittellä on tuo subbari, elikkä toimii täydellisesti 40 litran 4" aeroport reflexi putkella, antaa todella isoa potkua =) ainakin minulla, ja aluksi minulla oli vielä liian pieni vahvistinkin siihen. ainoa mikä tuossa subbarissa pistää vituttamaan on se että on todella pitkäiskuinen. mutta ei kannata pelästyä, wotu täysille. ei hajoa kirveelläkään
- Kikkeliskuu
Vähän ehkä vanha keskustelu mutta kyseisen subbarin tehokesto on 400w rms
- Anonyymi
Rms on 400w
- Anonyymi00007
Tuli ostettua aikoinaan ja zahry dsw 400 vahvistin sille . Kotelo 60l kahdella putkella . Katto pellit sai rämiseen omakotitaloista. 14vuotta palveli ja sitten mykistyi kesken soiton . Koristaa faijan baarin seinää nykyään ja hommasin groudzeron elementin samaan koppaan , dsw400 pelaa edelleen .
Ljudiasta ostettu ja hintaa oli silloin 119€ elementille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897