Saataisiinpa se uudestaan myös jatkossakin, sillä kuulin ettei uutta sopimusta ole vielä jatkosta kun edellinen sopimus päättyi tähän kesään.
Kuhmolle olisi suuri menetys jollei sopimusta uudisteta, sillä siellä on todella ammattitaitoiset ihmiset työskentelemässä ja se näkyy ja on aistittavissa sillä niin hyvää on ollut palvelu!!!
KIITOKSET TARJALLE JA KOKO TYÖPORUKALLE...toivottavasti tapaamme teidät myös ensi kesänä.
kaikille oikein mukavaa loppu kesääää;)
Kuhmolle olisi suuri menetys jollei sopimusta uudisteta, sillä siellä on todella ammattitaitoiset ihmiset työskentelemässä ja se näkyy ja on aistittavissa sillä niin hyvää on ollut palvelu!!!
KIITOKSET TARJALLE JA KOKO TYÖPORUKALLE...toivottavasti tapaamme teidät myös ensi kesänä.
kaikille oikein mukavaa loppu kesääää;)
Vastaukset 7
Vanhimmat
lässynlässyn.
kalateltalla!muikut loppu,lohi loppu sellainen kalateltta kuhmossa!No onhan kuitenkin pottuja!!!PRK...le!!
jos tulee pikkutunneilla vasta teltalle....tääl sitä vaan osataan purnata ;)
tulitko aatelleeks sitä että säilytystiloja on rajoitetusti teltalla joten ei voi hamstrata jätti suurii määrii ja kun ruokailijoita kävi kyllä tasaiseen tahtiin teltan täydeltä...
joten oma on vikasi jos jäit ilman
Ihan oikein kaikenmaailman kaljankittaajat jos jäätte ilman ruokaa keskellä yötä. Että jaksattekin aina valittaa! Kalateltta on paikkansa ansainnut.
Enemmän panostusta laatuun, ruokalistaa voisi hieman uudistaa? Muikutkin puhkaisematta- harvoin sitä ruokaa syödään suolineen.
Jos vaikka joku toinen yrittäjä kokeilis välillä uusin reseptein...
Kyllä minäkin olen samaa mieltä ensimmäisen kirjoittajan kanssa siitä että nämä tamperelaiset ammattilaiset osasivat hommansa ja ainakin minä käydessäni siellä, sain sitä safkaa mitä olin vailla.
Mutta jos tämä juttu annetaan jälleen kerran "paikallisille yrittäjille" niinkuin muuan vuosi takaperin, niin muistatte kai miten se meni suoraan sanoen täysin poskelleen. Muikut oli paistettu ennalta, laitettu rasiaan ja jääkaappiin josta sitten ottivat kun tuli asiakas ja mikrossa lämmittivät! Jäljelle jäi lautaselle ruotoläjä. Minä vielä vieraani kanssa sinne menin ja kyllä jäi jäljelle ikävä maku, roskiin heitimme ne "muka muikut".
Jokainen muistaa ketkä olivat ne yrittäjät Kuhmosta, heillä taisi vielä mennä riidaksi siitä kenelle ja miten se "potti" jaetaan joten homma jäi siihen kesään - kokeiluna onneksi.
Ei muuta kuin Treen porukka takas vuoden päästä jos mahdollista.
kuhmolainen yrittäjä joutuu kateuden kohteeksi, tampereen papparaiset ei. kyllä te ootte hölmöjä kun annatte ulkopaikkakuntalaisille suht hyvän homman hoidettavaksi, voi helvetti. kyllä kuhmolaisetkin on hyvin homman hoitanu. toivottavasti ens kesänä saan nauttia kuhmolaisessa kalateltassa.