päässä kun perkele. Ajan korvatulpat korvissa ja condorin suhina häiritsee silti. Olen aiemmin ajanut ns halpispotilla mutta arai voittaa suhinassa ne mennen tullen. Istuu kyllä päähän paremmin kuin halpamerkit mutta ei tuota suhinaa kuuntele erkkikään..
Mikä olisi hiljaisempi vaihtoehto arain condorille?
Arai Condor
2
1013
Vastaukset
- mika2
.... tuosta Araista. Foorumeillahan sitä kehuttiin hiljaiseksi. Ostin itse juuri Shoei raid 2 kypärän joka vaikuttaa hiljaiselta. Shoein myyjä sanoi että Shoeilla kypärät ovat meluisampia mitä kalliimpia ovat ja kallein kilpakypärä on kaikkein meluisin. Se johtuu kuulema tehokkaasta tuuletusjärjestelmästä. No tiiä häntä, itse olen kyllä tosi tyytyväinen tohon Shoeihin se on melkeen avokypärän luokkaa käyttömukavuudessa (keveytensä ja korkean helmansa ansiosta).
Et ole sitten Schubertin malleja tsekannut. Schuberthan mainostaa itseään maailman hiljaisimpana kypäränä ja kaikin puolin edelläkävijänä mitä hiljaisuuteen tulee. Kokeilen velipojan C3:a ja se oli kyllä ihan ok ja aika hyvän oloinen potta, vaikka oli avattavaa mallia. - näin tekee
Itsellä myös ko. kypärä ja tuulensuhinaa tosiaan piisaa. Muuten on hyvä kypärä, istuu hyvin eikä pinlockin ansiosta huurru.
Seuraavaksi olen myös ajatellut kokeilla Schuberthia mainostetun hiljaisuutensa vuoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2146872SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1963521Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263299"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1902279SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1421812Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401787Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1171509Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141096- 1241078
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18944