Arai Condor

suhiseee

päässä kun perkele. Ajan korvatulpat korvissa ja condorin suhina häiritsee silti. Olen aiemmin ajanut ns halpispotilla mutta arai voittaa suhinassa ne mennen tullen. Istuu kyllä päähän paremmin kuin halpamerkit mutta ei tuota suhinaa kuuntele erkkikään..

Mikä olisi hiljaisempi vaihtoehto arain condorille?

2

989

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mika2

      .... tuosta Araista. Foorumeillahan sitä kehuttiin hiljaiseksi. Ostin itse juuri Shoei raid 2 kypärän joka vaikuttaa hiljaiselta. Shoein myyjä sanoi että Shoeilla kypärät ovat meluisampia mitä kalliimpia ovat ja kallein kilpakypärä on kaikkein meluisin. Se johtuu kuulema tehokkaasta tuuletusjärjestelmästä. No tiiä häntä, itse olen kyllä tosi tyytyväinen tohon Shoeihin se on melkeen avokypärän luokkaa käyttömukavuudessa (keveytensä ja korkean helmansa ansiosta).

      Et ole sitten Schubertin malleja tsekannut. Schuberthan mainostaa itseään maailman hiljaisimpana kypäränä ja kaikin puolin edelläkävijänä mitä hiljaisuuteen tulee. Kokeilen velipojan C3:a ja se oli kyllä ihan ok ja aika hyvän oloinen potta, vaikka oli avattavaa mallia.

    • näin tekee

      Itsellä myös ko. kypärä ja tuulensuhinaa tosiaan piisaa. Muuten on hyvä kypärä, istuu hyvin eikä pinlockin ansiosta huurru.
      Seuraavaksi olen myös ajatellut kokeilla Schuberthia mainostetun hiljaisuutensa vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      13
      3817
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      226
      3748
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      132
      3416
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      72
      3374
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2267
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      32
      1799
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      44
      1642
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      36
      1593
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1491
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1433
    Aihe