Kiitos tilaisuuden järjestäjille vaivannäöstä, yksi kritiikki kuitenkin.
Olisin halunnut kuulla krp:n edustajaa Laukaalla, juuri hänhän olisi voinut vastata tärkeimpiin kysymyksiin. Ihmettelen kovasti miksei sieltä annettu jonkun tulla kertomaan tilanteesta. Kun he kerran halusivat tulla tiedottamaan.
Nehän kuitenkin ainoana tietää, miten ja millä aikataululla he etenee ym. Tässä eok ei toiminut kyllä yhtään minun oikeusturvani puolesta.
Olisin halunnut kuulla krp:n edustajaa Laukaalla, juuri hänhän olisi voinut vastata tärkeimpiin kysymyksiin. Ihmettelen kovasti miksei sieltä annettu jonkun tulla kertomaan tilanteesta. Kun he kerran halusivat tulla tiedottamaan.
Nehän kuitenkin ainoana tietää, miten ja millä aikataululla he etenee ym. Tässä eok ei toiminut kyllä yhtään minun oikeusturvani puolesta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"Nehän kuitenkin ainoana tietää, miten ja millä aikataululla he etenee ym."
Tämähän on asian ydin. KRP ei nimenomaan tiedä tai ilmoita miten asiat etenevät. KRP pyysi lisää r-ilmoja, ja kun niitä tuli lisää, niin haettiin vastaavasti lisää aikaa tutkimuksille, kun töitä tuli lisää. Vielä olisi mahdollisuus pyytää 8 000 - 11 000
r-ilmoa lisää, ja siten taas vastaavasti pyytää tutkimusaikaa lisää, eli aikaa tullee kulumaan vielä runsaasti.
Jos vaivautuu paikalle, niin kannattaisi kuunnella, sillä asiaa käsiteltiin tilaisuudessa. Jäsenistö järjesti tilaisuuden eikä halunnut KRP:tä paikalle.
Hannu on ollut kiinni jo kuukausia, ja ilmeisesti tarkoitus käydä oiekudessa Hannun kimppuun ensin ja sitten yksittäisten jäsenien???
Miksi H:ta ei edes kuulustella? Miksi häntä ei viedä oikeuteen heti ja yksittäisiä jäseniä voitaisiin jahdata sitteen hamaan tulevaisuuteen asti.
Eivät he eivätkä asiat mihinkään karkaa?
Jäsenistö ei järjestänyt tilaisuutta vaan joku vallan muu. Kuuntelin kyllä mutta olisi ollut kivempi kuunnella sellaita tahoa joka tietää eikä arvaile. Jos jäsenet olisivat saaneet päättää niin uskon, että krp olisi ollut kertomassa.
KRP on kertonut poikkeuksellisen paljon, vaikka siihen sillä ei ole velvollisuutta. Olisivat kertoneet lisääkin kun olisi annettu kertoa.
Rahansa menettäneiden oikeusturvan hyväksi joten mitä se pitkänen rutisee?
pohtia. Karkaisiko valtio ( omistaa Patriasta yli 70%) rahoineen vai mikä olisi peruste?
http://www.uusisuomi.fi/raha/67022-poliisi-on-harkinnut-patrian-varojen-jaadyttamista
Onko sitä voitollista valuuttakauppaa tehty vai ei ?
Onko omaisuus tallessa vai ei, ja onko mahd. omaisuus rahaa ?
Tappiolla ja viimeksiliittyneiden oikeusturva, jos jäädytykset
turvaamistoimenpiteiden
mukaan ylimitoitettuja tuottoja saaneilta ?
Veronmaksajana haluaisin kuulla.
Ei pitäisi olla vaikeita kysymyksiä.
Kaikki rahat on varmasti tallessa. Ei tietenkään rahana, sellainen olisi holtitonta taloudenpitoa. Ne on lisensseinä, tosin jo vanhentuneina.
Mutta uusiahan voi tehdä rajattomasti ja ilmaiseksi, sitten vaan käymme niillä kauppaa toisimme kanssa joka kerran hintaa nostaen. Miljardeja tulee.....