Hyvä tuuletin

Mikä olis hyvä tuuletin am2 kantaan 20-30€. Prosessori amd athlon 64 x2 6000 .
2771
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse suosittelisin jotain sellaista jossa on lämpöputket, ainakin jos vähänkään aikoo konettaan rasittaa.

Itsellä on neliytiminen AMD, ja sitä jäähdyttämässä Nexus AXM-8200, ainakin toistaiseksi olen ollut ihan tyytyväinen, prosessori pärjäilee ihan kohtuullisesti jopa 100% tehoilla vaikka ajaisi 24/7.

Tosin tuo saattaa mennä vähän budjetin yläpuolelle, hinnaksi pari verkkokauppaa arpoivat 36,90-45,00. Antaamasi hintahaarukkaan sopivista malleista ainakin seuraava näyttäisi lupaavalta:

http://www.tietoasema.fi/eshop/?sid=1&cid=3&gid=111&sgid=11101&vid=&pcode=FT-618&whid=

Äänestä
  • Kiitos vastauksesta
    mitä tuossa tietoaseman tuuulettimessa tarkoittaa tuo liitäntä 4/3-pin. Kun minun entinen tuuletin on 3-pin ja emolevyssä on vain 3-pin johdolle paikka niin käykö sesiihen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cooleri kirjoitti:

Mikä olis hyvä tuuletin am2 kantaan 20-30€. Prosessori amd athlon 64 x2 6000 .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu