Mikä olis hyvä tuuletin am2 kantaan 20-30€. Prosessori amd athlon 64 x2 6000 .
Hyvä tuuletin
Cooleri
2771
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itse suosittelisin jotain sellaista jossa on lämpöputket, ainakin jos vähänkään aikoo konettaan rasittaa.
Itsellä on neliytiminen AMD, ja sitä jäähdyttämässä Nexus AXM-8200, ainakin toistaiseksi olen ollut ihan tyytyväinen, prosessori pärjäilee ihan kohtuullisesti jopa 100% tehoilla vaikka ajaisi 24/7.
Tosin tuo saattaa mennä vähän budjetin yläpuolelle, hinnaksi pari verkkokauppaa arpoivat 36,90-45,00. Antaamasi hintahaarukkaan sopivista malleista ainakin seuraava näyttäisi lupaavalta:
http://www.tietoasema.fi/eshop/?sid=1&cid=3&gid=111&sgid=11101&vid=&pcode=FT-618&whid=
Kiitos vastauksesta
mitä tuossa tietoaseman tuuulettimessa tarkoittaa tuo liitäntä 4/3-pin. Kun minun entinen tuuletin on 3-pin ja emolevyssä on vain 3-pin johdolle paikka niin käykö sesiihen?