Itsemurhako?

Voiko toinen ihminen hirttää toiden niin,että ei jää jälkiä?Tämä asia on askarutanut kun tutu kuoli ja laitettiin itsemurhaksi,mutta nyt on ilmennyt seikkoja että olis tappo.
3327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

>Mielikuvitus laukkaa?? Jos ei, niin kyse olisi todennäköisesti murhasta. Pistähän niitä seikkoja esiin, niin voidaan kommentoida, onko epäillyilläsi mitään järkeä.

Äänestä
  • Kyseessä on lapseni,joka kuoli näin ja asunnossa oli vain poliisien lisäksi me muutama omainen.Lapseni oli ollut kuivilla vuoden ja elimistöstä el löytynyt aineita vain prmilleja oli 0,7 ja pöydällä tulevaisuuden suunnitelmia.Nyt myöhemmin tuli meille tietoja,joita ei voinut tietää muut .Siis asunnossa ollet esim mihin oli hirttäytynyt ja minkä värinen naru oli nimittäin poikkeuksellisen värinen.Löysin kirjeen myöhemmin tavaroiden joukosta,jossa eräs linnassa ollut uhkaili ja pääsi samana vapaaksi.Siitä kirjeessä olleen tapahtuman vuoksi ja uhkailuista sai kyseinen tyyppi juuri linnaa.no tässä jotain!

    Äänestä

  • Mietintämyssy. kirjoitti:

    Kyseessä on lapseni,joka kuoli näin ja asunnossa oli vain poliisien lisäksi me muutama omainen.Lapseni oli ollut kuivilla vuoden ja elimistöstä el löytynyt aineita vain prmilleja oli 0,7 ja pöydällä tulevaisuuden suunnitelmia.Nyt myöhemmin tuli meille tietoja,joita ei voinut tietää muut .Siis asunnossa ollet esim mihin oli hirttäytynyt ja minkä värinen naru oli nimittäin poikkeuksellisen värinen.Löysin kirjeen myöhemmin tavaroiden joukosta,jossa eräs linnassa ollut uhkaili ja pääsi samana vapaaksi.Siitä kirjeessä olleen tapahtuman vuoksi ja uhkailuista sai kyseinen tyyppi juuri linnaa.no tässä jotain!

    nykytempuilla mitä vain, ei tutkijat tiedä kaikkia temppuja, samoin lapselleni kävi, mut ei virkavalta edes kuullustellut paikalla ollutta pojan avoa ja sen tulevaa uutta, = kuoleman jälkeen tää uhkailija jäi asumaan pojan avon kaa, kui ei ois mitään sattunut! mitä sitä virkavalta tyhjää aikaa kuluttaa kuolleeseen kun ei oo ku tavis jäbä!

    Tääkin poikani oli uhattu tappaa jo ennemmin, lyöty pullolla päähän jne..eli siis tuo avon "uusi" silloin...

    ei poikamme pojallensa kerrottu mitä oli tapahtunut ..... ei vanhemmille edes...Suomi on mikä mikä maa?????

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mietintä myssy kirjoitti:

Voiko toinen ihminen hirttää toiden niin,että ei jää jälkiä?Tämä asia on askarutanut kun tutu kuoli ja laitettiin itsemurhaksi,mutta nyt on ilmennyt seikkoja että olis tappo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu