Mietitään ensi talven matkakohdetta, ja nyt pähkäillään Dominikaanisen tasavallan sekä Aruban välillä. Kumpaa suosittelette, ja miksi. Kaksi kouluikäistä lasta lähdössä mukaan.
Vastaukset 4
- Basta
Ko. hotelli Puerto Platassa on hyvä valinta lapsiperheelle. Hyvätasoinen all-inclusive jossa puuhaa riittää nuoremmillekin. Ruoka erinomaista ja kaikki muukin toimi hyvin ainakin maaliskuussa 2008.
- Domskuihin
Aruba on jenkkituristien pilaama pieni saari missä ei ole muuta kuin hienot rannat ja meri.Niitä taas löytyy parempia halvemmallakin.Mitäänsanomaton,toinen puoli saaren rannoista on kivikkoa.Huonoa palvelua jos joutuu paikallisten palvelemaksi.Työtävieroksuvaa porukkaa.
Toisaalta itse en menisi kumpaankaan :)- vastauksista
mutta päädyttiin kuitenkin tuohon Arubaan. Jenkkituristit ei meitä häiritse, viimeksi Meksikossa tutustuttiin useisiin ja olivat ihan mukavia ihmisiä :-). Ja meille se meri ja ranta on nimenomaan tällä lomalla se pääjuttu, eli senkin puolesta Aruba vaikuttaa paremmalta vaihtoehdolta. Ja turvallisuus tietty, kun lapset on mukana... Joskus varmaan käydään vielä tuo Dominikaaninenkin katsomassa, mutta aloitetaan nyt tästä.... Ihana päästä taas Karibialle :-).
- Aruba76
vastauksista kirjoitti:
mutta päädyttiin kuitenkin tuohon Arubaan. Jenkkituristit ei meitä häiritse, viimeksi Meksikossa tutustuttiin useisiin ja olivat ihan mukavia ihmisiä :-). Ja meille se meri ja ranta on nimenomaan tällä lomalla se pääjuttu, eli senkin puolesta Aruba vaikuttaa paremmalta vaihtoehdolta. Ja turvallisuus tietty, kun lapset on mukana... Joskus varmaan käydään vielä tuo Dominikaaninenkin katsomassa, mutta aloitetaan nyt tästä.... Ihana päästä taas Karibialle :-).
Aruballa olimme viime vuonna ja viiden päivän päästä palaamme sinne takaisin. Ihastuimme paikkaa, eikä juuri mitään huonoa sanottavaa ole. Myöskin jenkkituristien kanssa tulimme hyvin toimeen eikä paikallisten palvelussa ollut mitään valitettavaa. Tähän voisi vaan sanoa, että niin se metsä vastaa kun sinne huudetaan.
Itse asuimme Bucuti Beach- hotellissa, Eagle Beach rannalla. Loistava hotelli ja palvelu toimi.
Täytyy toki muistaa, ettei nähtävyyksiä yms. Aruballa paljon ole. Itse emme niitä enempää kaivannneet, 10 päivää meni kuin siivillä muutenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu501168- 16815
- 68732
- 63725
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69688Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9540Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8500- 4472
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104469Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 16421
- 34404
- 35399
- 31389