Schumi Ferrarille!!!

E.ero

BUAHHAHHAHHAAA!!! Toivottavasti huhu pitää paikkaansa. Olen naureskellut tälle koko päivän. Nytpä Kimin puolustajat ja Schumin vihaajat saa kalveta: Schumi on palaamassa Ferrarille. Keskusteluja jo käydään suljettujen ovien takana. Mites suukki laitetaan nyt Kimi ja varsinkin Kimin kimittävät fanit täällä??? ;DDDDD

8

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuomas79

      Schumi on varmasti huippukunnossa ja iskussa ajamaan kilpaa f1 autolla. Mut en jaksa uskoa et se lähtis moiseen ryöpytykseen enää. Saapa nähdä. Kimille se on kuitenkin varmasti pa***n hailee kuka toista punaista ajaa. Kimin tekemisiin ei vaikuäta. Korkeintaan motivaation lähteen. Olisihan se mukava antaa Schumille kunnolla turpaan kerrankin samanlaisella autolla.

      • Tuomas79

        Kirotus vireitä enemmän kun laki sallii. Ei hyvä.


      • Zonttu
        Tuomas79 kirjoitti:

        Kirotus vireitä enemmän kun laki sallii. Ei hyvä.

        Schumacher Massan korvaajaksi?





        Formula ykkösten Ferrarin tallipäällikkö Stefano Domenicali harkitsee kertaalleen uransa lopettanutta Michael Schumacheria rajusti lauantaina ulos ajaneen Felipe Massan väliaikaiseksi korvaajaksi.

        - Olisi väärin sanoa "kyllä" tai "ei" tässä vaihessa. Mietimme asiaa tällä viikolla, Domenicali kertoi saksalaiselle Tagesspiegel-lehdelle.

        Massaa hoitavan lääkärin mukaan brasilialaisen kausi todennäköisesti ohi. Pahimmassa tapauksessa koko miehen uran jatko on vaakalaudalla.

        Saksalainen Schumacher, 39, vei viisi peräkkäistä F1-mestaruutta Ferrarilla vuosina 2000-2004. Hän lopetti kauden 2006 päätteeksi, mutta on jatkanut tallin leivissä neuvonantajana.


    • Kimi Häkkinen

      Viisainta olis laittaa Schumi räikkösen tilalle.

    • sdfdfhfd

      Miten se nyt yhtäkkiä pärjäisi huonolla autolla kun ei paremmallakaan enää kahtena viimeisenä ajo kautenaan kummoista saanut aikaan. Siis EI voittanut maailman mestaruutta.

    • Räkä Käkkinen

      On Kimille vähintäänkin TODELLA nöyryyttävää, jos eläkepappa Schumi pesee vakikuskin. Tiimillehän se on aivan sama, kumpi on parempi lopputuloksissa, joten en usko mihinkään "sijoitusten järjestelyyn". Mielenkiintoista...

      • Räkä Käkkinen

        että Michael Schumacher korvaa Felipe Massan Valencian F1GP:ssä.


      • KING is BACK!!!.
        Räkä Käkkinen kirjoitti:

        että Michael Schumacher korvaa Felipe Massan Valencian F1GP:ssä.

        M.Schumacher KORVAA Massan loppukauden!!!.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      179
      11622
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8164
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6086
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      170
      5043
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      31
      4807
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      40
      4411
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      107
      4313
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      109
      3734
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3300
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1801
    Aihe