Ystäväni menee naimisiin lauantaina, ja tajusin vasta eilen, ettei minulla ole mitään päällepantavaa kesähäihin..
Onko korrektia pukeutua mustaan kynämekkoon? Helma on aavistuksen polven yläpuolelle, eli ei mauttoman lyhyt.
Kysynkin tätä juuri siksi, etten ole varma, onko musta väri sopiva häihin. En halua näyttää kuitenkaan siltä, kuin olisin menossa hautajaisiin. Mekon lisäksi ajattelin laittaa valkoiset helmet ja rannekorun, mustat korkokengät, harteille limen vihreän huivin, hiukset jätän autki...
Onko sovelias asu vai pitäisikö vielä suunnistaa kauppaan?
vaatekriisi
3
442
Vastaukset
- on.....
kaupat pullollaan alemekkoja. Mutta jos laitat mustan mekon, niin itse laittaisin jotkut räikeät kengät sekä samanväriset korut, ja jättäisin huivin pois. En muutenkaan ymmärrä nykyistä tapaa miksi kaunis mekko pitää aina verhota jollain rätillä.
- jannamanna
laittaisin sen huivin, kun siellä ei oikein hartiat saisi olla paljaana. Hääjuhlassa olisin toki ilman. Enkä haluaisi ostaa uutta mekkoa turhaan (vaikka halvalla saisinkin).
Kokonaisuus on tällä hetkellä hyvin audrey hepburn-tyylinen, klassinen siis. Musta väri tosin vielä epäilyttää.. vaikkei musta nykyetiketin mukaan kai mitenkään pannassa ole :D
- sopii
vallan mainiosti tuo asu hääjuhlaan ja kirkkoonkin. Musta on juhlaväri!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642549
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182257Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591464Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051450Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2301204Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää961158Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089