Hei,
Olen lähdössä ystävän kanssa ensimmäistä kertaa Milanoon ja täällä on loistavia vinkkejä sekä majoituksesta, että liikkumisesta. Kiitos niistä! :)
Mutta entäpä Milanon yöelämä? Googlella Milanon yöelämä tuntuu olevan kaikkea kärjistäen rockpubeista konemusiikkikekkereihin, mutta hakusessa olisi karrikoiden Sedu Koskisen Helsingin baarien (Tiger, Kaivohuone, ent. Studio51) tapaisia yökerhoja Milanosta.
Onko kenelläkään kokemuksia, suosituksia?
Milanon yöelämä
Jeppe1981
1
2051
Vastaukset
- Bailandobailandoo
Tulin just Milanosta. Olin yksin viikonlopuna reissussa. Yökerhoja ja baareja löytyy mm. Corso Como 10 kadulta ihan runsaasti. Suosituimpia ovat esim Hollywood ja Tocqville 13, sisäänpääsy viikonloppuisin 20 euroa.
Käväisin itse molemmissa, ihan ok meno. Ei mitään glamouria tosin, vaan perus discoja ovat jos sellaisia etsit.
Taksia oli todella vaikea saada yöllä hotellille, vaan piti hortoilla kauemmas tähystelemään jospa lykästäis. Taksien hinnat melkein Suomen hintatasoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k542409Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖281769Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt701444Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me2411334- 1261178
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13990Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11963vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23958- 68933
- 60873