Milanon yöelämä

Jeppe1981

Hei,

Olen lähdössä ystävän kanssa ensimmäistä kertaa Milanoon ja täällä on loistavia vinkkejä sekä majoituksesta, että liikkumisesta. Kiitos niistä! :)

Mutta entäpä Milanon yöelämä? Googlella Milanon yöelämä tuntuu olevan kaikkea kärjistäen rockpubeista konemusiikkikekkereihin, mutta hakusessa olisi karrikoiden Sedu Koskisen Helsingin baarien (Tiger, Kaivohuone, ent. Studio51) tapaisia yökerhoja Milanosta.

Onko kenelläkään kokemuksia, suosituksia?

1

2216

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bailandobailandoo

      Tulin just Milanosta. Olin yksin viikonlopuna reissussa. Yökerhoja ja baareja löytyy mm. Corso Como 10 kadulta ihan runsaasti. Suosituimpia ovat esim Hollywood ja Tocqville 13, sisäänpääsy viikonloppuisin 20 euroa.
      Käväisin itse molemmissa, ihan ok meno. Ei mitään glamouria tosin, vaan perus discoja ovat jos sellaisia etsit.

      Taksia oli todella vaikea saada yöllä hotellille, vaan piti hortoilla kauemmas tähystelemään jospa lykästäis. Taksien hinnat melkein Suomen hintatasoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      76
      981
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      823
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      801
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      60
      605
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      564
    7. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      36
      512
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      509
    Aihe