apua, oikeesti

hääpuku ei mahdu

Siis apua, oon lihonut kesällä vaikka olis pitänyt laihtua ja turvottaa koko ajan... puku ei mahdu päälle ja häät 4 viikon kuluttua. Nyt jotain vinkkiä ja äkkiä miten saan muutamia kiloja pois 2-4 kyllä riittää. puku menee just kii mutta selkämakkarat pursuaa rumasti ja en pysty olemaan puvussa rentona!

4

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...............

      paastoa, vedenjuontia, nesteitä muutenkin, päivittäistä lenkkeilyä tai kunnon jumppaa, jotta saa hien virtaamaan. Juokse portaita, harjoita ylävartalon lihaksia.

      Varasuunnitelmana etsi jo nyt hyvä ompelija ja jos viikkoa ennen häitä puku on selästä vieläkin pieni, viet sen ompelijalle, joka voi ommella selkään vetoketjun (?) ylosaan ylimääräisen stopparin hieman alemmas ja ommella vaikka kauniista samanvärisestä pitsistä ylimääräisen leventävän kappaleen sinne selkään.

      Siskoni joutui viime tingassa turvautumaan ompelijaan, ja hänelle tehtiin vastaava viritys selkään parissa päivässä (maksoi muutaman kympin materiaaleineen), eikä kukaan huomannut mitään! Puvussa oli muutenkin runsaasti pitsiä, niin vain harvat ja valitut tiesivät ongelmasta. Siis ne, kenelle itse kertoi.

      Se on oikeasti muuten aika ilkeän näköistä kun korsetti vetää vyötärön kasaan kivasti, mutta mihis ne kaikki makkarat sitten siirtyvät? No siin yläselkään ja kainaloiden alle tietysti.

    • riituska 2

      Vedä se tanskalainen sairaala dietti ,siinä menee alas sen 2-4kg. Kokeiltu on ja kyllä tehoaa.

      • riituska 2

        unohdin sanoa että dietti kestää 13päivää


    • johtuu?

      mistä turvotus johtuu? Oletko siis saanut kiloja syömällä huonosti vai miten? Turvotus voi olla myös nestekertymää, jätä suola kokonaan pois viikon ajaksi. Voi auttaa.. (suola kerää nestettä elimistöön, muistan näin lukeneeni ja tämä on joku yleinen bile vinkki jos pitää mahtua bilemekkoon viikonloppuna.. en voi taata ku en ole kokeillut mutta kenties..?)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      141
      1493
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      122
      1266
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      1053
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      984
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      881
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      833
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      732
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      676
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      59
      672
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      644
    Aihe