Siis apua, oon lihonut kesällä vaikka olis pitänyt laihtua ja turvottaa koko ajan... puku ei mahdu päälle ja häät 4 viikon kuluttua. Nyt jotain vinkkiä ja äkkiä miten saan muutamia kiloja pois 2-4 kyllä riittää. puku menee just kii mutta selkämakkarat pursuaa rumasti ja en pysty olemaan puvussa rentona!
apua, oikeesti
4
426
Vastaukset
- ...............
paastoa, vedenjuontia, nesteitä muutenkin, päivittäistä lenkkeilyä tai kunnon jumppaa, jotta saa hien virtaamaan. Juokse portaita, harjoita ylävartalon lihaksia.
Varasuunnitelmana etsi jo nyt hyvä ompelija ja jos viikkoa ennen häitä puku on selästä vieläkin pieni, viet sen ompelijalle, joka voi ommella selkään vetoketjun (?) ylosaan ylimääräisen stopparin hieman alemmas ja ommella vaikka kauniista samanvärisestä pitsistä ylimääräisen leventävän kappaleen sinne selkään.
Siskoni joutui viime tingassa turvautumaan ompelijaan, ja hänelle tehtiin vastaava viritys selkään parissa päivässä (maksoi muutaman kympin materiaaleineen), eikä kukaan huomannut mitään! Puvussa oli muutenkin runsaasti pitsiä, niin vain harvat ja valitut tiesivät ongelmasta. Siis ne, kenelle itse kertoi.
Se on oikeasti muuten aika ilkeän näköistä kun korsetti vetää vyötärön kasaan kivasti, mutta mihis ne kaikki makkarat sitten siirtyvät? No siin yläselkään ja kainaloiden alle tietysti. - riituska 2
Vedä se tanskalainen sairaala dietti ,siinä menee alas sen 2-4kg. Kokeiltu on ja kyllä tehoaa.
- riituska 2
unohdin sanoa että dietti kestää 13päivää
- johtuu?
mistä turvotus johtuu? Oletko siis saanut kiloja syömällä huonosti vai miten? Turvotus voi olla myös nestekertymää, jätä suola kokonaan pois viikon ajaksi. Voi auttaa.. (suola kerää nestettä elimistöön, muistan näin lukeneeni ja tämä on joku yleinen bile vinkki jos pitää mahtua bilemekkoon viikonloppuna.. en voi taata ku en ole kokeillut mutta kenties..?)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167160- 1992537
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1021977En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761527Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911079- 41990
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46959- 77863
- 45729
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7718