70v ja

miksi vanhuksilla hermot on ihan riekaleina eikä vielä tuossakaan iässä osata noudattaa lakia?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200907289994151_uu.shtml
3101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Välttämättä sano. Lie paremminkin pelkkä sanonta se "vanhuus ja viisaus".

Äänestä

osan ihmisistä epätoivoisiin tekoihin.
Oli asiasta jo aloitus.

Äänestä
  • joka oli ollut työtehtävissään erikoisasemassa.
    Kai hänellä vinksahti ,kun ne työmiehet eivät ensin kuunnelleet hänen "käskyjään".
    Vanha "Kapiainen," eikös sitä sellaiseksi Tituleerata kun on ollut jossain armeijan leivissä .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pää ihan sekaisin kirjoitti:

miksi vanhuksilla hermot on ihan riekaleina eikä vielä tuossakaan iässä osata noudattaa lakia?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200907289994151_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu