napatyrä

Meijän koiralla on napatyrä.
Tiedän kyllä että napatyrästä ei välttämättä tule mitään ongelmia mutta JOS se pitää leikata niin paljon se leikkaus suurinpiirtein maksaa?
2294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kannattaisi varmaan kysyä asiaa eläinlääkäriltäsi. Hän tietää oman hinnastonsa luultavasti paremmin kuin yksikään meistä. Villi veikkaukseni on, että hinta olisi jotain sadan euron luokkaa.

Yleensähän tämän maksaminen kuuluu kasvattajan eikä ostajan vastuulle. Kyseessähän on koirassa jo ostohetkellä ollut "vika". Jälkiviisaus on tietty turhaa, mutta olisi ehkä kannattanut keskustella tuostakin asiasta kasvattajan kanssa silloin, kun pentulaatikosta sen napatyräisen yksilön valitsit. Tietenkin ennen luovutusta eläinlääkärin tarkistaman pennun tapauksessa tämän vaivan olemassaolo oli tiedossa, eikö vain? Aina kannattaisi koiran kaupasta tehdä vähintäänkin se kennelliiton sopimusehdoin varustettu kauppakirja. Kuluttajansuojasta kun voi joskus olla hyötyä.

Äänestä
  • Mutta kun tämä koira sattuu olemaan yksi oman koiramme pennuista.
    Ja ajattelimme että juuri se napatyräinen koira jäisi meille. :>

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


....jj.. kirjoitti:

Meijän koiralla on napatyrä.
Tiedän kyllä että napatyrästä ei välttämättä tule mitään ongelmia mutta JOS se pitää leikata niin paljon se leikkaus suurinpiirtein maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu