Alesterelle

Hei
Työkuviot pohdituttaa, olisi tarjolla ja pitäisi varmaan heittää jotakin pätkätyötä poiskin, kuinka pitkän työrupeaman näet?
kiitän.
2192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sun tapauksessa pätkätyö kannatta.

Äänestä
  • Kun on kaksi pätkätyötä toinen iltaisin ja toinen päivisin, iltatyötä on vähän ja vero% kova, uskallanko jättää pois? Päivätyötä on ainakin jouluun jollei pitemmäksikin aikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohtivaa kirjoitti:

Hei
Työkuviot pohdituttaa, olisi tarjolla ja pitäisi varmaan heittää jotakin pätkätyötä poiskin, kuinka pitkän työrupeaman näet?
kiitän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu