Trimmailen monen värisiä ja rotuisia koiria, pääasiassa karkeampikarvaisia terriereitä. Karvaa kertyy viikossa isompi määrä, enkä ole keksinyt sille mitään järkevää hyötykäyttöä. Ajattelin, josko siitä olisi perhonsidontamateriaaliksi. Onko joku käyttänyt ja millaista karvan tulisi olla? Täältä sitä saisi ihan postikulujen hinnalla.
Onko koirankarvoille käyttöä?
6
2623
Vastaukset
- Voihantoki
Juu karstaa ja kehrää langaksi ja kutoo sukat yms... karkea karva ei niin hyvää.
- Voihantoki
Juu karstaa ja kehrää langaksi ja kutoo sukat yms... karkea karva ei niin hyvää.
- kassu,66
Kova sana collien karva
Linkissä millaisia suteja siitä syntyy
http://globalflyfisher.com/patterns/sunray-shadow/- meillä....
oottaa keväisin linnut koirankarvat pesäänsä, kannaattaa säästää kevääsen asti
- Harjoitteleva
Olen taipuvainen napsimaan jaloissa pyöriviltä mäyräkoirilta mahapuolen ja hännän pitkiä karvoja. Korvantaustan takuista saa runkoja. Onneksi on loppumaton luonnonvara käsillä.
- *sitoja*
Pitäisi olla yhdentyyppistä karvaa ja mielellään yhdestä koirasta. Ja kun pieni muovipussukka riittää yhdelle sitojalle vuosiksi. Sellaisella lattialta lakaistulla kasalla sekalaista koirankarvaa ei tee perhonsidonnassa mitään.
Olen napsinut tuttavieni koirista pienen tupon milloin mistäkin - toki aina omistajan luvalla. Mukavia pitkiä karvoja streamerin siipeen tai lyhyempää ja pehmeämpää karvaa runkomateriaaliksi.
Perhonsidontaa varten nuo karvat myydään niin, että myyntituote on pieni nahkapalanen karvoineen. siitä sitten sitoja nappaa pienillä saksilla haluamansa tupon. Luulen, että tätä sinun ei kannata kokeilla tai trimmattava ei pysy kynsissäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944233Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293213No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10949
- 136936
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11770