autiosaaresta

tietääkö kukaa mite voi koota radiolähettimen tai lähettää hätäkutsun korkeelta???
476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

radiolähetin kootaan radiosta ja antennista , molemmat löytää rikkinäisen lentokoneiden luota.

Jos lähetät hätäviestin kristallisaarelta , joudut avaruusolioiden nappaamaksi , ja saat paluumatkallasi viisi purkillista avaruusmuonaa.

Jos taasen lähetät hätäkutsun tulivuoren huipulta , pääset kotiin ja peli loppuu (jo niin tahdot)

ja radiolähetin kootaan laittamlla ensin radion maahan. Silloin pitäisi tulla 'kokoa radiolähetin' tai vastaava.

Äänestä
  • miten sen hätäkutsun voi lähettää

    Äänestä

  • mul ei tuu ku vaa et soita musiikkii ja poimi

    Äänestä

  • voi ei kirjoitti:

    mul ei tuu ku vaa et soita musiikkii ja poimi

    Radio löytyy siis ykkössaarelta ja antenni kolmossaarelta, en muista tarkkaa paikkaa. Seikkaile vaan ympäriinsä. Siellä on sitten toinen lentokoneen hylky jonka luota antennin löytää. Kun molemmat ovat simisi repussa laita radio maahan ja sitten sen vaithoehdon pitäisi ilmestyä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joo!!! kirjoitti:

tietääkö kukaa mite voi koota radiolähettimen tai lähettää hätäkutsun korkeelta???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu