Uuden TV:n hankkiminen alkaa olla pikkuhiljaa ajankohtaista, ja kun en nuista vehkeistä niin hirveästi tiedä nii kysyisinkin neuvoa.
http://www.netanttila.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=1444&productId=491739&shopId=10001&findPath=true&compartmentId=10012&categoryId=10231&catalogId=1444&ddkey=ProductDisplay
onko kyseinen aparaatti ihan toivoton tapaus? Ainakin kukkarolle sopiva.
http://www.netanttila.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=1444&productId=491739&shopId=10001&findPath=true&compartmentId=10012&categoryId=10231&catalogId=1444&ddkey=ProductDisplay
onko kyseinen aparaatti ihan toivoton tapaus? Ainakin kukkarolle sopiva.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Samsungilla on suuri määrä malleja ja esim. Gigantin sivuilta löytyy yli 50 eri mallia. Niiden keskinäinen vertailu on hankalaa. Malli on todennäköisesti Cable Ready HD, sitä tuo lyhyt mallimerkintä ei kerro. Jos katsot maksullisia kanavia, niin pienen hintalisän tuo CA-modulin hankinta maksukorttia varten.
Tutustu kauko-ohjaimen käyttömukavuuteen ja teksti-tv:n toimintaan. Toimiiko alasivujen selailu? 1000 sivua muistiin nopeuttaa teksti-tv:tä kummasti. Tunnettu merkki, ja tuki toimii hyvin. Naapuri mokaili omatekemän antennikaapelin kanssa, ja kun vikaa ei saatu paikannettua, niin Samsungin huolto kävi selvittämässä uuden laitteen asennuksessa ilmenneen ongelman. Todella hyvää palvelua Samsungilta.
Juu kyllä tuo malli on "Cable Ready HD"
Huomenna olisi tarkoitus lähteä kauppoihin kiertelemään ja kuuntelemaan parhaat myyntipuheet.
Olen itsekin kuullut paljon positiivista palautetta Samsungin asiakaspalvelusta joten sen pohjalta TV:n merkki olisi ainakin varma.
Kiitokset Esalle pikaisesta vastauksesta.
vaan tuolta huollolta joka sitten laskutti käyntinsä Samsungilta. En nyt lähtisi ko. merkkiä niin hirveästi hehkuttamaan. Laitteet ovat sutta ja sekundaa ja huoltojonot pitkät kuin nälkävuosi.
En käynyt kuulustelemaan, kuka hänen palkkansa maksaa. Jos paku on maalattu Samsungin logoilla ja kaveri kertoo Samsungin asiakaspalvelun lähettäneen hänet, niin silloin hänet on valtuutettu edustamaan Samsungia ongelman ratkaisussa.
Omat laitteeni ovat pääosin Sonyn tuotteita, mutta reilun 40 vuoden aikana on tullut monta muutakin laitemerkkiä tutuksi. Jollain pienellä paikkakunnalla saattaa merkin kuin merkin huolto olla heikoilla, sillä laite toimitetaan aina jonnekin keskushuoltoon (Esim. Infocare) ja silloin jonotetaan. Ennen saattoi liikkeen oma huoltomies istua liikkeen tiloissa ja vasteaika oli jotain muuta, kuin nykyisen keskitetyn huollon tapauksessa.
Ei kannata hankkia samsungia. roskaa. ainakin 37b535 lcd tv. Materiaalit, kaukosäädin, softa on hidas tekemään yhtään mitään (esim. kanavien vaihto!) just veivät huoltoon.. menee ainakin pari viikkoa. en enää ikinä osta samsungia!
Myyjiltä näistä merkeistä. Ja poikkeuksetta ovat sanoneet "osta sony". Oli kyseessä mikä myyjäliike tahansa,ihan näitä vihreän kortin liikkeitä myöten.