Halogeeniä keittiöön

Tarkoitus oli laitattaa 'halogeenilista' tuonne yläkaappien alaosiin valaisemaan välitilaa. Ongelmana on vaan tuo kuivauskaapin kohta. Yhtenäinen valolista katkeaa siihen joten valaistuskin muuttunee hiukan. millaisia ratkaisuja olette kuivauskaapin kohdalla tehneet?
41513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

www.hahle.com jos ois jotain vinkkejä.

Äänestä
  • tuolla.. Tai sitten en vain osannut löytää?

    Äänestä

  • Jussi kirjoitti:

    tuolla.. Tai sitten en vain osannut löytää?

    Kuivauskaapin alle ei laiteta halogeenejä muuta kuin siinä tapauksessa, että kaapissa on keräilyastia pohjassa, enkä silloinkaan suosittele sitä. Viereiset halogeenit asennetaan niin lähelle astiakaapin reunaa kuin mahdollista.

    Äänestä

ja ota myös se huomioon, ettei halokeenin alle jää esim. kahvinkeitin. Halokeenit lämmittää aika mukavasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jussi kirjoitti:

Tarkoitus oli laitattaa 'halogeenilista' tuonne yläkaappien alaosiin valaisemaan välitilaa. Ongelmana on vaan tuo kuivauskaapin kohta. Yhtenäinen valolista katkeaa siihen joten valaistuskin muuttunee hiukan. millaisia ratkaisuja olette kuivauskaapin kohdalla tehneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu