Ketjut

Miten usein ketjut tulisi huoltaa ja miten se se olisi hyvä tehdä? ( siis millä pestä ja miten ym).
3222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei niitä pestä koskaan,sivulta voit pyyhkästä jolloin näyttää taas uusilta.
Uusitaan sitten kun
-kiristysvara on loppu
-ketju ei pyöri tasaisesti,sen kyllä kuulee äänestä
-Itse ruiskutan ketjuöljyt 300km välein

Äänestä
  • Muuan kaveri kertoi pesevänsä ketjuja harjalla ja petrolilla. Panee pyörän jalustalle, moottori käyntiin, 1 vaihde päällä tyhjäkäynillä pyörittää ketjua ja pesee petrooliin kastetulla harjalla

    Äänestä

  • BSA kirjoitti:

    Muuan kaveri kertoi pesevänsä ketjuja harjalla ja petrolilla. Panee pyörän jalustalle, moottori käyntiin, 1 vaihde päällä tyhjäkäynillä pyörittää ketjua ja pesee petrooliin kastetulla harjalla

    mikäs siinä jos ei parempaakaan tekemistä keksi :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


750gsx kirjoitti:

Miten usein ketjut tulisi huoltaa ja miten se se olisi hyvä tehdä? ( siis millä pestä ja miten ym).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu