jo monta tuntia ennen ennen ambulanssin tuloa:
http://www.stara.fi/2009/07/31/kohupaljastus-michael-jackson-ei-kuollut-omaan-sankyynsa/
Miksi tunteja ennen avun saapumista kuolleena ollutta ihmistä elvytetään ambulanssissa??:
http://buzznewsroom.com/wp-content/uploads/michael-jackson-last-photos.jpeg
??????????????????????????????????????????????????
http://www.stara.fi/2009/07/31/kohupaljastus-michael-jackson-ei-kuollut-omaan-sankyynsa/
Miksi tunteja ennen avun saapumista kuolleena ollutta ihmistä elvytetään ambulanssissa??:
http://buzznewsroom.com/wp-content/uploads/michael-jackson-last-photos.jpeg
??????????????????????????????????????????????????
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ei voi kuin toivoa, että Michaelin kuolemasta saadaan ennemmin tai myöhemmin julkisuuteen "lopullinen versio".
http://www.tmz.com/2009/07/31/michael-jackson-propofol-dr-conrad-murray-died-houston/
Siis Michael toimi itse itsensä lääkärinä päättäen mitä lääkkeitä ja hoitoja tarvitsi. Michael ikään kuin määräsi itselleen lääkkeitä, hänhän se oli joka päätti mitä lääkettä tarvitsee ja kuinka paljon. Dr. Murray toimi pelkkänä välikätenä, lääkkeiden välittäjänä ja Michaelin hoitajana, juoksupoikana.
Murray ei selviä asiasta puhtain paperein enää missään tapauksessa, mutta selvittämättä on vielä mitä hän tarkalleen ottaen teki ja jätti tekemättä, ja milloin. Minulla on vain ikävä tunne, ettei asia välttämättä selviä koskaan...
Tekikö Murray kohtalokkaita hoitovirheitä vai toimiko hän tahallisesti? Oliko Murrayn toiminnan takana ihmisiä jotka halusivat Michaelin kuolemaa? Oli miten oli, dr. Murrayn pitäisi olla avain totuuteen ja hänen kauttaan pitäisi kaiken selvitä. Jos dr. Murray kertoisi KAIKEN MITÄ TIETÄÄ, mitään kysymyksiä ei enää pitäisi olla.
että MJ ei ollut enää tarpeeksi balanssissa lääkeiden käytön suhteen pystyäkseen itse päättämään lääkityksensä. Siksi lääkärin/lääkärien olisi pitänyt puuttua asiaan jo kauan sitten, pitää pintansa eikä antautua MJ:n vietäväksi vaikka rahaahan siitä tietysti tuli.
Merkillistä muuten, miten monet lääkärit mainitaan MJ:n henkilökohtaisina ystävinä. Heitä tuntui olevan monta. Niitä tuli ja meni, mutta kaikkien olisi pitänyt tietää, mitä seuraa tuollaisista lääkityksistä jos tiedot alkavat vuotaa päivänvaloon. No nythän se on tapahtunut, ja hyvä se. Toivon mukaan tämä tapaus herättää paljon sellaista keskustelua joka saa lääkärit ajattelemaan mitä tekevät.
palsta, jossa asiantuntijat voivat esittää näkemyksiään. Olen vakuuttunut siitä, että USA:n oikeuslaitos ja lääkintäviranomaiset odottavat herkeämättä aina palstan uusinta analyysia Jacksonin kuolemasta. Kirjoittajat eivät tietenkään kirjoita näkemyksiään minkään toisen käden tiedon varassa, vaan ovat Jacksonin lähipiiristä ja lisäksi alansa ehdotonta huippua. Exitus letalis
Murray todellakin on kardiologi jolla on vastaanotot sekä Las Vegasissa, että Houstonissa.
Murray ei kuitenkaan ole rekisteröinyt itselleen oikeutta määrätä lääkkeitä Kalifornian osavaltiossa joten jos hän toimitti Michaelille voimakkaita kipulääkkeitä Demerol ja Oxycontin, hän on syyllistynyt rikokseen.
Tällä hetkellä näyttää siltä, että Michaelin surmasi nukutusaine nimeltä Propofol joka on tarkoitettu sairaalakäyttöön, ei missään olosuhteissa kotikäyttöön.
Murray kiistää määränneensä Michaelille mitään kolmesta mainitusta lääkkeestä vaikka niitä kaikkia löydettiin Michaelin kodista.
Michael maksoi Dr. Murraylle 150.000 dollaria kuukaudessa. Murrayn mukaan siis siitä huolimatta, ettei saanut häneltä haluamiaan lääkkeitä.
Näyttää siltä, että tämä Dr. Murray on HARVINAISEN syyllinen.
Valitettavasti olet nyt ymmärtänyt aivan väärin. Tämä on MJ'lle omistettu fanipalsta jossa omia näkemyksiään saa esittää ihan kuka tahansa.
Kurjaa, jos se on sinulle ongelma.
loppuun käsitelty. Hyvä, että saatiin tänne kansainvälisen oikeuden asiantuntija, joka voi sekä syyttää että antaa tuomion. Asiantuntemuksesi vetää todella hiljaiseksi, oli todella humaania ja pyyteetöntä, että vaivauduit kiireiltäsi ratkaisemaan tämän keissin.
työstä, joten ollos hyvä ja lukaise joskus ihan itse. Asia vain kiinnostaa ihmisiä ja monet lukevat sen mitä luettavissa on tällä haavaa. Minäkin luulen lukemani perusteella, että tohtori Murray on tehnyt aikamoisen hoitovirheen lähtiessään ruiskuttelemaan nukutuslääkettä Michael Jacksonin suoniin tämän kotona.
No jos tai kun sinua kiinnostaa vain viranomaisten virallisuus, tämä palsta ei ehkä ole sinua varten.
tämä kiinnosta, koska täältähän voi lukea totuuden ja ennen kaikkea täällähän asiat ratkaistaan. Suomessa, tällä palstalla. Hienoa olla maailman keskipisteessä. Olenkin huomannut kv. mediassa koko ajan viittauksia tähän palstaan. Odottavat varmaan vielä varmaan täällä julkaistavia ruumiinavaustietoja.
Raporttia tulee jatkossakin. Itseltäni on jäänyt huomaamatta kv. median viittaukset tänne mutta muihin tietolähteisiin, joita tännekkin on linkitetty, on kyllä viitattu. Vähän hitaasti tosin juttu kulkee kv. mediaan mutta kulkee kuitenkin.
siihen, että se pervo kasvattaa tällä hetkellä koiranputkea. Kemirakin olisi kateellinen niistä lannotteista.
Täällähän on kivaa juttua;)
Laitankin itse näkemäni uusimmat uutiset omaan aloitukseensa, voi joku käydä niitä sitten taas nätisti kommentoimassa ;)
viihtyy ja Kemiralle on ihan oikein, että joutuvat kadehtimaan niin kaunista ihmistä kuin MJ. Ruotsin nelosella alkaa kohta Dangerousturneelta ohjelma joten meempä kattoon ja nautin taatusti näkemästäni.