PDC - Gran Porto vai Sandol Playacar?

lomailija

En osa päättää, kumman hotellin valitsen: Gran Porto Realin tai Sandos Playacar Beach?
Sandos vaan 100 euroa halvempi ja asu keskustan ulkopuolella, mutta tykkän paikasta enemmän ainakin kuvien perusteella.
Onko joilla kokemuskia?

Onko vielä lähtijöita Tjäreborgilla 6.12 Meksikoon?
Kaipaisimme matkaseuraa:)

1

484

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RUM

      Olin tyttöystäväni kanssa Gran Porto Realissa kaksi viikkoa helmi-maaliskuun vaihteessa. Me ainakin tykästyimme kyseiseen hotelliin. Hotellin sijainti oli siinä mielessä loistava, että pääkatu eli 5th avenue sijaitsi vain 100 metrin päässä hotellista.
      Meillä oli junior suite ocean view huone ja all inclusive. Henkilökunta oli erittäin ystävällistä ja palvelualtista. Tykkäsimme myös, että hotelli oli sopivan kokoinen ja tunnelmaltaan ei niin hektinen. Sandos Playacar on huomattavasti suurempi hotelli.
      Porto Realin ravintolat olivat ihan ok mutta ei mitään suuria makunautintoja. Tykkäsimme eniten italialaisesta ravintolasta. Buffet ravintolan aamiainen oli myös todella hyvä ja monipuolinen. Itse voisin matkustaa kyseiseen kohteeseen ja hotelliin uudestaan. Sandos Playacarista en voi kommentoida enempää, koska näin sen ainoastaan bussin ikkunasta. Ihan hienolta sekin näytti. Luulen, että aivan sama kumman näistä hotelleista valitset niin et mitään suurta pettymystä joudu kokemaan. Toivottavasti näistä vinkeistä oli apua. Hauskaa matkaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      40
      2750
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      18
      1586
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      26
      1252
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      341
      1163
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      60
      1121
    6. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      48
      943
    7. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      919
    8. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      46
      828
    9. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      45
      800
    10. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      794
    Aihe