Ärsyttää

kookos_pallo

Ostin molemmat iltapäivälehdet kun niissä oli juttuja Madonnasta. Raivostuttaa kun koko ajan niissä on jotain piilonegatiivisia kohtia, esimerkiksi Madonnan Jezus-poikaystävän ja Madonnan ikäerosta. Samoin ärsytti ns. "musiikin uskottavien henkilöiden" alentavat kommentit Madonnasta, suurimman osan mielestä Madonna ei osaa laulaa ja tekee huonoa musiikkia mutta vaan bisnesnaisena on hyvä.

Mitä haluankaan tällä kirjoituksellani sanoa: hankkiutukaa eroon kangistuneista käsityksistänne siitä mitä nainen voi tehdä! Madonnahan on näitä käsityksiä uhmannut ja uhmaa koko ajan ja siitä syystä saa haukkumista jatkuvasti.

2

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uskoa kaiken

      Maailman juorulehtiä.
      Jokainenhan voi yrittää päästä maailman suosituimmaksi artistiksi.Moni kyllä yrittääkin.
      Mutta kukaan ei ole vielä pystynyt saavutuksiltaan samaan kuin madge.Ainahan ei tuo pelkkä into riitä mihinkään.

    • ei kannata

      tuomosesta kiihtyä. kyllä se myynti ja uran saavutukset kertoo paljon muuta kuin joidenkin vanhojen kateelisten kurppien mielipiteet madonnasta. monia parempi lauluäänisiä artisteja voi ärsyttää ku madde jyrää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      111
      4379
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      79
      3553
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      84
      3415
    4. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3411
    5. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      27
      3306
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      2974
    7. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      89
      2933
    8. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      67
      2855
    9. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2810
    10. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2589
    Aihe