Missä menee herjaamisen rajat, meidän talossa harvase päivä joku saa ryöpyn haukkumisia päälle,siis aivan syyttä, kuka milloinkin sattuu kohdalle niin kuulee kunniansa, milloin on roskakatoksessa jokin väärässä astiassa, ja milloin jotain muuta, ja auta Herra varjele sitä joka sattuu ensimmäisenä kohdalle, sieltä tulee semmonen ryöppy että huonommalla ihmisellä on huonot housussa. Moni fiksu asukas on jo muuttanut talostamme pois tämän yhden 12/75 takia, ja nyt näyttää siltä että jo johtoporraskin antaa periksi, minä en anna, minä katon mihin tämä perseaukisen hulluus johtaa.
Miksi hyväksytään "hulluus"
Jopo
3431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Turussa on ainakin kaupungin vuokrataloissa mustikkatiellä ainakin yksi kahjo akka joka jauhaa paskaa koko talon nimissä vaikka muut asukkaat eivät välttämättä ole lainkaan samaa mieltä em.ihmisen kanssa,tämä tyyppi on ottanut asenteen että hän "omistaa"kyseiset talot no ei kai sille mitään voi että on huoneet kylminä päänupissa.
huono housuun, jos joku rupeaisikin 24 tuntia vuorokaudessa vahtimaan hänen omia edesottamuksiaan? Ainahan voi keksiä omasta päästään, niin kuin kaiketi hänkin. Ei pidä yllyttää pahantekoon, tällainen ajatusleikki vain.
antaa periksi? Pitää valita jämäkät henkilöt hoitamaan asioita. Muuttakoot itse hänen naapuriinsa, niin katsotaan tuleeko kakkaa silmille ja miten sitten suu pannaan. Varmaan heti lähdössä häntä koipien välissä mahdollisimman kauas. Ja olen kyllä kuullut, että toisia häiriköivä turhanvalittaja on saatu häädettyä. Pitää pelata yhteispeliä.