syysmökki

opettajatarHKI

Hei,
tahtoisin ystäväni kanssa vuokrata viikonlopuksi elokuussa (14.8-16.8 / 21.-23.8 / 28.-30.8) tai sitten syyskuun aikana mökin Helsingin lähettyviltä, jotta pääsisimme sinne näppärästi bussikuljetuksella.

Mökki olisi järven/meren rannalla ja siellä olisi mahdollisuus saunoa. Ihan perusvarustelutaso riittää, ei siis tarvitse olla tv:tä eikä muita hienouksia.

Hinta viikonlopusta noin 100 euron hujakoilla.

[email protected]

2

602

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pitääkö olla uima allas

      Mitenkä maksan sähkön ,veden,jätemaksun sekä vakuutukset ja kiinteistöveron,tie maksut y.m.t jo oliskin halpaa jos tuolla hinnalla sais sinisen bussin päättäriltä mökin, voisitteko laittaa 250e kohtuullisuus kunniaan.

      • Sijainti

        Niin ja pitää huomioida vielä alv (8 %), elikkä 100*7,4 % = 7,40 €

        100 € - 7,40 € = 92,60 €

        Vuorokautta kohden/ alv vähennettynä on 46,30 €, josta sitten vähennetään muuttuvat ja kiinteät kulut. Voipi olla, että vuokranantaja jää loppupeleissä vielä maksujan puolelle, että siis saapi maksaa, että lomailijoita on. Tietysti hyväntekeväisyyskin voi joskus tuntua mukavalta.?

        Parempi mökin olla tyhjillään tässä tapauksessa/ tällä hinnnoittelutasolla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      87
      4372
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      198
      3594
    3. 202
      2971
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      70
      2803
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      55
      2704
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      80
      1289
    7. 60
      1236
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1062
    9. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      60
      968
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      120
      963
    Aihe