Pikku-Kalle tuli väsyneenä koulusta kotiin. Isä ja äiti kysymään miksi noin väsyttää. Pikku-Kalle nastasi, että tuli jynssätyä vittua. Voi kauheeta mitä tuo poika puhuu. Se on totta, ja opettaja sano, että nyt jynssäätte sitä ja käski kertoa siitä heti kotona vanhemmille, sanoi Pikku-Kalle. Tytöt tirskuivat vieressä kun me naapurin Jussin kansaa jynssättiin vuorotellen ja opettajalle se teki hyvää, koska suu oli nii virneessä. Miten se voi tapahtua tuskaili äiti. No vessan ovea vasten tietysti. Opettaja piti vessa ovesta kinni, oli se rytinää.
Minä vähän myös ihmettelen kunka noin pieni poika kun Pikku-Kalle voi jo jynssätä vittua. Kauheeta!
.
Pikku-Kallen
2
2213
Vastaukset
- jynssäys
menikin näin tai itse näin olen kuullut:
Pikku-Kalle kirjoitti koulussa tunnilla vihkoonsa jotain kun opettaja käski kuuntelemaan. Opettaja meni Kallen luo pyysi näyttämään mitä tämä oli luvatta kirjoittanut.
Vihkossa luki kymmeniä kertoja..VITTU---VITTU...
Opettaja määräsi Kallen jälki-istuntoon ja määräsi tämän kirjoittamaan liidulla taulun täyteen VITTU-sanoja.
Kun Kalle oli saanut taulun täyteen noita sanoja Opettaja määräsi, että Pikku-Kallen on nuoltava sanat pois taululta. Sientä ei saa käyttää ja opettaja valvoi, että Kalle nuoli liidulla kirjoittamansa sanat pois. Sai välillä juoda vettä sentään.
Pikku-Kalle meni kotiin ja äiti kysyi huolissaan, että missä olet viipynyt ja suukin ihan valkoinen??? Pikku-Kalle totesi, että olis kellä vaan valkoinen suu, jos olisi nuollut satoja vittuja kuin hän....- rakastaja334
Pikku-Kallen piti mennä kauppaan ja äiti sanoin hänelle''Mene varovasti ja mene tien yli vasta kun auto on mennyt ohi''. Pikku-Kalle vastasi''Joo joo''. 2tunnin kuluttua äiti alkoi huolestua. Hän meni etsimään Pikku-Kallea kaupan läheltä. Siellä hän istui tien reunassa itkien.Äiti kysyi ''miksi et ole mennyt kauppaan''? Pikku-Kalle vastasi''Nokun sanoit etten saa ylittää tietä kun vasta auto on menny ohi''.
Lähettäkää vastaus mielipiteistänne,kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604546Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt352089Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1611481- 1651468
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti481462Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2581257Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1951169- 2031112
- 801037
- 631011