Pikku-Kalle tuli väsyneenä koulusta kotiin. Isä ja äiti kysymään miksi noin väsyttää. Pikku-Kalle nastasi, että tuli jynssätyä vittua. Voi kauheeta mitä tuo poika puhuu. Se on totta, ja opettaja sano, että nyt jynssäätte sitä ja käski kertoa siitä heti kotona vanhemmille, sanoi Pikku-Kalle. Tytöt tirskuivat vieressä kun me naapurin Jussin kansaa jynssättiin vuorotellen ja opettajalle se teki hyvää, koska suu oli nii virneessä. Miten se voi tapahtua tuskaili äiti. No vessan ovea vasten tietysti. Opettaja piti vessa ovesta kinni, oli se rytinää.
Minä vähän myös ihmettelen kunka noin pieni poika kun Pikku-Kalle voi jo jynssätä vittua. Kauheeta!
.
Pikku-Kallen
2
2216
Vastaukset
- jynssäys
menikin näin tai itse näin olen kuullut:
Pikku-Kalle kirjoitti koulussa tunnilla vihkoonsa jotain kun opettaja käski kuuntelemaan. Opettaja meni Kallen luo pyysi näyttämään mitä tämä oli luvatta kirjoittanut.
Vihkossa luki kymmeniä kertoja..VITTU---VITTU...
Opettaja määräsi Kallen jälki-istuntoon ja määräsi tämän kirjoittamaan liidulla taulun täyteen VITTU-sanoja.
Kun Kalle oli saanut taulun täyteen noita sanoja Opettaja määräsi, että Pikku-Kallen on nuoltava sanat pois taululta. Sientä ei saa käyttää ja opettaja valvoi, että Kalle nuoli liidulla kirjoittamansa sanat pois. Sai välillä juoda vettä sentään.
Pikku-Kalle meni kotiin ja äiti kysyi huolissaan, että missä olet viipynyt ja suukin ihan valkoinen??? Pikku-Kalle totesi, että olis kellä vaan valkoinen suu, jos olisi nuollut satoja vittuja kuin hän....- rakastaja334
Pikku-Kallen piti mennä kauppaan ja äiti sanoin hänelle''Mene varovasti ja mene tien yli vasta kun auto on mennyt ohi''. Pikku-Kalle vastasi''Joo joo''. 2tunnin kuluttua äiti alkoi huolestua. Hän meni etsimään Pikku-Kallea kaupan läheltä. Siellä hän istui tien reunassa itkien.Äiti kysyi ''miksi et ole mennyt kauppaan''? Pikku-Kalle vastasi''Nokun sanoit etten saa ylittää tietä kun vasta auto on menny ohi''.
Lähettäkää vastaus mielipiteistänne,kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215614- 541715
- 211193
- 691027
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,53997Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom162978- 48918
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.129916Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle57910Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58858