Pikku-Kallen

koulutehtävä.

Pikku-Kalle tuli väsyneenä koulusta kotiin. Isä ja äiti kysymään miksi noin väsyttää. Pikku-Kalle nastasi, että tuli jynssätyä vittua. Voi kauheeta mitä tuo poika puhuu. Se on totta, ja opettaja sano, että nyt jynssäätte sitä ja käski kertoa siitä heti kotona vanhemmille, sanoi Pikku-Kalle. Tytöt tirskuivat vieressä kun me naapurin Jussin kansaa jynssättiin vuorotellen ja opettajalle se teki hyvää, koska suu oli nii virneessä. Miten se voi tapahtua tuskaili äiti. No vessan ovea vasten tietysti. Opettaja piti vessa ovesta kinni, oli se rytinää.

Minä vähän myös ihmettelen kunka noin pieni poika kun Pikku-Kalle voi jo jynssätä vittua. Kauheeta!

.

2

2227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jynssäys

      menikin näin tai itse näin olen kuullut:

      Pikku-Kalle kirjoitti koulussa tunnilla vihkoonsa jotain kun opettaja käski kuuntelemaan. Opettaja meni Kallen luo pyysi näyttämään mitä tämä oli luvatta kirjoittanut.

      Vihkossa luki kymmeniä kertoja..VITTU---VITTU...

      Opettaja määräsi Kallen jälki-istuntoon ja määräsi tämän kirjoittamaan liidulla taulun täyteen VITTU-sanoja.

      Kun Kalle oli saanut taulun täyteen noita sanoja Opettaja määräsi, että Pikku-Kallen on nuoltava sanat pois taululta. Sientä ei saa käyttää ja opettaja valvoi, että Kalle nuoli liidulla kirjoittamansa sanat pois. Sai välillä juoda vettä sentään.

      Pikku-Kalle meni kotiin ja äiti kysyi huolissaan, että missä olet viipynyt ja suukin ihan valkoinen??? Pikku-Kalle totesi, että olis kellä vaan valkoinen suu, jos olisi nuollut satoja vittuja kuin hän....

      • rakastaja334

        Pikku-Kallen piti mennä kauppaan ja äiti sanoin hänelle''Mene varovasti ja mene tien yli vasta kun auto on mennyt ohi''. Pikku-Kalle vastasi''Joo joo''. 2tunnin kuluttua äiti alkoi huolestua. Hän meni etsimään Pikku-Kallea kaupan läheltä. Siellä hän istui tien reunassa itkien.Äiti kysyi ''miksi et ole mennyt kauppaan''? Pikku-Kalle vastasi''Nokun sanoit etten saa ylittää tietä kun vasta auto on menny ohi''.

        Lähettäkää vastaus mielipiteistänne,kiitos.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      39
      10563
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      126
      10122
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7921
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6324
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4902
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      55
      4727
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      117
      4066
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      124
      3413
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3127
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      221
      3060
    Aihe