Kimi rallissa

Kimittäjä_

Pakko kait myöntää että Kimin olemus oli huippuluokkaa Jyväskylässä ja ajotaidoista sai kunnon kuvan.

Itse en ole pitänyt Kimiä kovin kummosena kuskina, mutta pakko se on todeta että muutaman sanan Kimin kanssa vaihtaneena ennen Killeri II:sta ajatukset meni uusiksi.

Sääliksi vaan kävi, kun katto millasta örveltäjää Kimin ympärillä liikku, kun olis pitäny keskittyä Killerin erikoiskokeelle. Kaikki muut kuskit sai rauhassa tehdä valmisteluja, Kimin ympärillä kuhisi kun muurahaispesässä. Ei se ole ihme että otti kaidekosketuksen välittömästi startin jälkeen.

No eipä mitään, ehkä siihen tottuu sitten. Mutta paremmin paikalla nähneenä sen ymmärtää miksei Kimi aina vastaa kaikkien idioottitoimittajien haastatteluihin.

1

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osaa ajaa

      Formulaa ja rallia harva pystyy samaan, Hyvä Kimi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      12
      2960
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      46
      1951
    3. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      141
      1733
    4. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      101
      1733
    5. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      81
      1459
    6. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      991
    7. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      918
    8. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      188
      904
    9. Tiedätkö hänen pituuden??

      Et tiedä!!
      Ikävä
      58
      830
    10. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      18
      784
    Aihe