Kimi rallissa

Kimittäjä_

Pakko kait myöntää että Kimin olemus oli huippuluokkaa Jyväskylässä ja ajotaidoista sai kunnon kuvan.

Itse en ole pitänyt Kimiä kovin kummosena kuskina, mutta pakko se on todeta että muutaman sanan Kimin kanssa vaihtaneena ennen Killeri II:sta ajatukset meni uusiksi.

Sääliksi vaan kävi, kun katto millasta örveltäjää Kimin ympärillä liikku, kun olis pitäny keskittyä Killerin erikoiskokeelle. Kaikki muut kuskit sai rauhassa tehdä valmisteluja, Kimin ympärillä kuhisi kun muurahaispesässä. Ei se ole ihme että otti kaidekosketuksen välittömästi startin jälkeen.

No eipä mitään, ehkä siihen tottuu sitten. Mutta paremmin paikalla nähneenä sen ymmärtää miksei Kimi aina vastaa kaikkien idioottitoimittajien haastatteluihin.

1

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osaa ajaa

      Formulaa ja rallia harva pystyy samaan, Hyvä Kimi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      50
      10005
    2. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      115
      5648
    3. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      60
      4413
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      139
      2985
    5. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      143
      2748
    6. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      231
      2729
    7. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      34
      2604
    8. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      30
      2001
    9. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      20
      1717
    10. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      37
      1579
    Aihe