Kokemuksia paikasta? Onko työ laadusta? Jotain valitettavaa tms paikasta? Voiko luottaa?
Igorin Koru
Igorin
810714
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Erinomainen palvelu!
Teetä mieluummin kunnon kultasepällä.
Halpaa ja laadutonta roskaa köyhille, jolla.ei ole mtn jälleenmyyntiarvoa, jo pelkästään nimen johdosta: Igorin kulta= jämäkultaa.
No ei todellakaan halpaa. Laadusta en tiedä mutta halpaa ei ole.
Samaa mieltä. Halpaa tuolla ei todellakaan ole mikään, paitsi kellojen pariston vaihto.
Hyvää asiakaspalvelua. Vein vaimoni ja omani sormukset kiillotettaviksi ti 11.3. Sovimme että sormukset ovat valmiina to 13.3. Kun menen liikkeeseen silloin klo 11, on liikkeen ovi kiinni. Aikani oveen koputeltuani sen avaa töykeä ja epäystävällinen henkilö, joka kertoo, että johtaja sairaana , eikä hän osaa käyttää kassajärjestelmää eikä hän voi luovuttaa tilattuja töitä. Hän sanoi että johtaja palaa puolilta päivin, johon vastasin että minua se yhtään auta, kun olen tullut Vuosaaresta asti hakemaan sormuksiani. Tähän henkilö vastaa: "Älä mulle valita". Kun seuraavana päivänä lähden uudestaan hakemaan sormuksiani, ei isännän mielestä hänen sijaisensa ja hänen liikkeensä toiminnassa ole mitään moitittavaa tai kummallista. Hänen mielestänsä asiakkaan on ihan ok tehdä hukkareissu silloin kun hänen on pakko käydä lääkärissä. Kun yritän piipittää, että täytyisihän hänellä olla sairastapauksia varten jonkinlaiset sijaisjärjestelyt, ei niihin hänen mielestä ole tarvetta, koska hänellä on niin halvat hinnat. Että tämmöistä asiakaspalvelua. Toki täytyy myöntää, että työn jälki on hyvää, mutta eihän asiakaspalvelun pitäisi näin toimia.
Olen ollut n. 30 vuotta ko. liikkeen asiakas. Siis jo nuorena kävin ostamassa sielgä suvun ksstelahjat, rippi- ja häälajat. Nyt tänään menen jälleen hakemasn kastelshjat 2 kpl siltä. Kaiverrukset kuuluvat hintaan ja ovat kauniit, huolella tehdyt. Palvelu ystävöllitä. Välillä itsellenikin olen löytänyt jotain kivaa. Yhtä ametistisormusta taisin katsella ehkä 10v ja sitten viimein sen ostin. Suosittelen liikettä.
Onko Igorin kulta vielä olemassa siinä paloaseman vieressä Kalliossa? Muistelen käyneeni siellä joskus yli 40- vuotta sitten?