Finnair

Erkki Sinkko suositteli muun muassa Finnairia hyväksi ostokohteeksi. Olisiko siinä perää, ei ole kuin vähän päällee neljä euroa per osake.
1351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lähde? Tiedän että suositteli tasan vuosi sitten mutta sen jälkeen lentofirmoille mennyt päin helvettiä.
Hauskaa muuten on että suosittelee Finnairia nyt kun ei edes maksanut osinkoa viime vuodelta, ja Sinkon mielestähän osinko on kaikkein tärkein juttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinkko suositteli kirjoitti:

Erkki Sinkko suositteli muun muassa Finnairia hyväksi ostokohteeksi. Olisiko siinä perää, ei ole kuin vähän päällee neljä euroa per osake.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu