Eiköhän tuo Ahosen "paljastus" iltalehdessä kerro kaiken oleellisen lajista nimeltä mäkihyppy.
Suomalaisten itsetuntoa on jo vuosia pönkitetty todellisella marginaalilajilla, jossa voi tehdä ennätyksen KRAPULASSA!
Ei nyt ihan äkkiseltään tulee mieleen mitään oikeaa urheilulajia, jossa moinen olisi mahdollista.
Huippu-urheiluako?
5
889
Vastaukset
- jussi_82
Siinä on helvetin naivi kaveri, luulee että huippu-urheilua jaksetaan vuodesta toiseen, jollei välillä voi nollata..Näitä nyt löytyy eri lajeista, sinisilmäistä luulla että media kaivaa jokaisen yleisurheilijan, hiihto-urheilijan, jääkiekkoilijan ym. kännittelyt esille. Joka lajissa näitä tapahtuu, johto "peittelee" (ei vaan kerro), että on saatettu jotain ottaa..ketä se nyt kiinnostaa? Joskus voi tulla parempaakin tulosta jos kerran-pari kaudessa ottaa..
- msi
Se voittaa kenelle sattuu paras tuuri tuulen suhteen ja kuka viitsii laihduttaa itseään eniten. En ole seurannut sitä vuosikausiin.
- Jees jees
"En ole seurannut sitä vuosikausiin."
Silti tulet tälle palstalle? Ihme tyyppi. - grgrggr
Jees jees kirjoitti:
"En ole seurannut sitä vuosikausiin."
Silti tulet tälle palstalle? Ihme tyyppi.Joo kyllä huippu-urheilijakin on ihminen, eikä todellakaan monikaan elä sillä tyylillä niin kuin kaikki terveysterapeutit suosittelis.. hyvin harvat ovat absolutisteja ja kyllä silloin kisareissuilla otetaan olut jos toinenkin.. Ei se elämä ole sitä pelkkää urheilua.. Ja kun kuluttaa paljon niin voi vetää paljon. Mutta itse olen jääkiekkolija, jonka elämä ei tarvitse olla noin tarkkaa kun huippumäkihyppääjän. Onhan heidän painoaan seurattava, että ei he viinaa joka päivä vedä.
Jotkut todella ajattelee, että urheilija on jokin ihmeihminen. Ei se kyllä ole. Ihan normaaleja ihmisiä me urheilijatkin ollaan ja normaalit ihmiset irroittelevat ja juhlivat. Urheilijat saattavat jopa käytä mäkkäreissäkin välillä. - AJ
Mäkihypyn saisi lopettaa olumpialaisista on se typerä laji samoiten kumparelasku.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2684665Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343030Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232800Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 591400
- 951282
- 471169