Oletteko lukeneet James Pattersonin kirjoja? Mielestäni ne kirjat joissa Alex Cross on päähenkilönä ovat murhakirjojen parhaimmistoa, kerronta on helppolukuista ja henkilöhahmot loistavia. Pattersonin "Susannen päiväkirja" taas poikkeaa aivan täysin muusta hänen kirjallisuudestaan, mutta on omaa luokkaansa nyyhky-kirjoissa ja täytyy sanoa, että kun sen aloitin niin pakko oli lukea kerralla loppuun saakka. Kokeilkaa näitä jos ette ole aiemmin lukeneet!!
James Patterson
Nina
2364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Alex Cross on mainio tyyppi. Pidän Pattersonin romaaneista. Myös filmatisoinnit ovat suht onnistuneita, mutta Morgan Freeman oli kyllä liian vanha esittämään Crossia. Olisin mieluummin nähnyt Jonkun Samuel L. Jacksonin Crossina.
Rakastan Patteesonin ihani Cross-jännäreitä. Harmi vaan, että olen lukenut jokaisen tämä pikkukaupungin kirjaston Cross-tarinan, joten odottelen uusia tuulia ja jospa tännekin saadaan niitä lisää... Ja kirjailija jatkaisi hienoja tarinoitaan.
Aivan mahtavan sujuvaa kerrontaa ja hienon elokuvamaisesti asetellut tapahtumat pitävät lukijan otteessaan.
Suosittelen, ellei joku ole vielä tutustunut.
Muut (kuin Cross-kirjat) eivät yllä samanlaiseen yllättävään ja vatsanpohjaa kipristelevään jännitykseen.