HP ScanJet 3200C

Käsitykseni mukaan(SANEen sivuilta) UMAX:in ajurin pitäisi kelvata, mutta XSane ilmoittaa "no devices available". Skanneri on kunnossa ja kaapelit kiinni, mitä muuta pitäisi tarkistaa?
2341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaihdoin HP:n Epsoniin sen linux tunnisti heti.

Äänestä

Rinnakkaisporttituki vielä kernelissäsi mukana? Ko. backend asennettu?

Jollet tätä ohjetta vähän soveltamalla saa mitään aikaiseksi, en osaa paremmin kertoa.
http://umax1220p.sourceforge.net/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vasta-alkaja kirjoitti:

Käsitykseni mukaan(SANEen sivuilta) UMAX:in ajurin pitäisi kelvata, mutta XSane ilmoittaa "no devices available". Skanneri on kunnossa ja kaapelit kiinni, mitä muuta pitäisi tarkistaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu