Miten verottaja

suhtautuu teihin varattomiin/rahattomiin maatalonemäntiin? Tai siis teettekö ollenkaan veroilmoitusta?
5342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin - käsi ojossa.

Äänestä

Se on aivan sama, saako emäntä euroakaan käteen itselleen, veroja silti pitää maksaa, ihan niinkuin isännilläkin. Tyhmä kysymys! Mene verotoimistoon kysymään, miten ennakot määräytyy.

Äänestä

Kannattaa tehdä verottajalle ilmoitus kun tilalle tulee emännän lisäksi isäntä tai päinvastoin. Verot pienivät meillä monta tonnia..

Äänestä

....

Äänestä
  • joka ei jakaisi tuloja kahdelle. Pääsee sentään melkein puolet vähemmällä verojen maksulla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tahtois tietää kirjoitti:

suhtautuu teihin varattomiin/rahattomiin maatalonemäntiin? Tai siis teettekö ollenkaan veroilmoitusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu