Lappeenranna ongelma

Lappeenrantalaisten,varsinkin täällä koulut käyneiden ongelma on että kun itse on ollut tyhmä niin se joka on fiksumpi,siitä tehdään juoruilla ja puheilla hankala tms...,täten turvataan oma selusta eikä tarvitse kertoa totuutta, tämä on tyypillistä toimintaa Lappeenrannassa, näin on tapahtunut usein ja se pilaa tän kaupungin ilmapiirin sekä tekee tästä sellasen valehtelijoiden tyyssijan.
7567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olet tainnut kirjoittaa täällä useampaankin ketjuun? "Käsialasi" tuntuu niin tutulta.

Äänestä

Osuit tosiaan naulan kantaan. Lappeenrannan ongelmana on tosiaan ollut se, että jokaisesta ikäluokasta fiksuimmat ja kouluja käyneet häipyvät. Vain ´sahalle´ töihin päässeet jäivät.

Äänestä
  • Lappeenrantaan, kautta aikojen, sukupolvi sukupolvelta. Ja tulos on sen mukainen.

    Äänestä

  • ovat jääneet kirjoitti:

    Lappeenrantaan, kautta aikojen, sukupolvi sukupolvelta. Ja tulos on sen mukainen.

    Lpr:n ongelman ytimessä ollaan, juuri tämä ilkeämielinen muista pahan puhuminen, kun itsellä ei rahkeet mihinkään riitä niin tehdään tosta fiksummasti "huono ihminen" ja toitotetaan sitä niin on itsellä parempi olo, mutta siinä touhussa on paskanen loppu ja se on jo alkanut, se on tekohengitystä jolla mannään pitkäänkin kunnes....työttömiä tulee taas lisää että rytisee.

    Äänestä

  • Lappeenrannan ongelma on aina ollut ettei täällä ole yliopistoa. Teknillinen korkeakoulu ei riitä, kutsui se sitten itseään miksi hyvänsä. Muut kuin teknisesti orientoituneet fiksut ihmiset nostavat kytkintä täältä opiskelujen tähden ja jäävät sille tielleen.

    Äänestä

  • öbaut näin kirjoitti:

    Lappeenrannan ongelma on aina ollut ettei täällä ole yliopistoa. Teknillinen korkeakoulu ei riitä, kutsui se sitten itseään miksi hyvänsä. Muut kuin teknisesti orientoituneet fiksut ihmiset nostavat kytkintä täältä opiskelujen tähden ja jäävät sille tielleen.

    ole kun jäit tänne ja nyt nariset palstoilla?

    Äänestä

On tämä "erittäin tasokas" keskustelupalsta !!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on.... kirjoitti:

Lappeenrantalaisten,varsinkin täällä koulut käyneiden ongelma on että kun itse on ollut tyhmä niin se joka on fiksumpi,siitä tehdään juoruilla ja puheilla hankala tms...,täten turvataan oma selusta eikä tarvitse kertoa totuutta, tämä on tyypillistä toimintaa Lappeenrannassa, näin on tapahtunut usein ja se pilaa tän kaupungin ilmapiirin sekä tekee tästä sellasen valehtelijoiden tyyssijan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu