Olkapäät peittäviä mistä

löytyy?

Mistä löytyy olkapäät peittäviä hihallisia, mielellään pitkähihaisia hääpukuja runsas valikoima? Pitäis kai nyt pitkähihaisiakin olla runsaasti, jos alusvaatemallisia yläosia on runsaasti sekä noita kietaisupyyhemallisia. Ei kertakaikkiaan, miten kyllästyttää katsella sellaisia valikoimia. On vielä ihmisiä, jotka haluavat mennä kirkkoon kuten sinne kuuluukin mennä.

Ja varmastikin on muitakin, joita kirkossa vihitään!

Miehillä on vielä ihan asialliset sulhaspuvut. Ei rintoja tai olkapäitä paljastavia ole vielä heille alettu kaupata.

7

1019

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rouva O

      Valitettavasti taitaa pitkähihaisia pukuja saada vain ompeluttamalla.

      Minustakin on surkeaa, että kaikki myynnissä olevat morsiuspuvut näyttävät olevan ommellun samoilla kaavoilla (olkaimettomia, hihattomia, leveä helma).

      En olisi suurin surminkaan halunnut sellaisessa vihille. Anoppini on ompelija ja hän valmisti minulle kauniin pitkähihaisen silkkipuvun.

    • Hihakas

      Aika vähän niitä oli. Itse halusin nimenomaan pitkähihaisen puvun, jossa hihat olis samaa kangasta kuin muukin puku. Ei mitään liehukkaita siis. Yks löyty. Sen ostin. Nyt on ollu myynnissä, mutta talvimorsiametkin tuntuu haluavan hihattomia.

      • Taijankimalluskirjautumatomana

        ... laittakaa viestiä [email protected] niin kerron mielelläni lisää - kyllä pitkähihaisia, todella kauniita pukujakin löytyy. =)


    • Kari Mepten

      "Miehillä on vielä ihan asialliset sulhaspuvut" :) Hauska termi.

      Antaisin taivaspaikkani, kun pääsisin kokeilemaan morsiuspukua, mielellään olkapäät peittävää, koska ei ne niin nätit ole.

      Enkä hihojakaan panisi pahakseni, mutteivat ole pakolliset.

      Mitä leveämpi helma ja mitä prinsessamaisempi, sitä parempi.

      • Hihakas

        Jos joku täällä on kiinnostunu tuosta mainitsemastani hääpuvusta, niin voi laittaa sähköpostia [email protected] :)


    • Ota meihin yhteyttä niin etsimme yhdessä sinulle sopivan hääpuvun. Ellei mallistostamme löydy juuri sinulle sopivaa pukua voimme teettää haluamasi mallin.


      www.hääpuvut.fi toivottaa kaikki asiakkaat tervetulleiksi ystävällisen talon palveltavaksi. Mallistostamme löytyvät hääpuvut, juhlapuvut, iltapuvut sekä asusteet kaikkiin elämäsi tärkeimpiin juhliin. Voimme toimittaa juhlapukusi sinulle valmiiksi räätölöitynä antamiesi mittojesi mukaan. Voit valita myös pukusi värin vapaasti värikartastamme kaikkiin mittatilauspukuihin. Toimitamme kaikki mittatilaustuotteet vakiokoon hinnalla aina 15.2.2010 asti, joten pidä kiirettä ja tule suunnittelemaan kanssamme elämäsi juhlapuku osoitteessa www.hääpuvut.fi. Voit myös ottaa meihin suoraan yhteyttä [email protected]. Tervetuloa!

      • ap.löytänyt.

        olen jo ostanut edullisesti Tallinnasta puvun. Ja on säädyllinen, pitää vain lyhentää helmaa sekä lisätä mahdolliset hihat. Ei kuitenkaan ole nytkään liian avara tai liian paljastava, mutta hihat nyt vaan ovat kivemmat ja asiallisemmat. Sellaisen mallin satuin löytämään, johon helppo lisätä hihat. (eli sellainen malli, jossa jo yläosa ei ole millään nauhalla tai narulla ripustettu, vaan sananmukaisesti hihaton)

        Ja ei ollut kallis kuten Suomessa yleensä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      133
      3582
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      128
      2566
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      2116
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      19
      2013
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      29
      1603
    6. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1580
    7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1579
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      30
      1011
    9. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      952
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      64
      926
    Aihe