Jos olet kuulolla exergy niin olisi kiva saada selnennys seuraavaan toisaalla kitjoittamaasi viestiin:
Muistaakseni aika useissa KDE-asennuksissa kyllä tosiaan on otettu käyttöön se "pomppiva ilmaisin" ja sen tarkoitus on vain indikoida että ohjelmaa on kutsuttu ja se yrittää tehdä jotain eli yleensä käynnisttyä tietty. Ellei ohjelma käynnisty jostain syystä niin kyllä se aika kauan saattaa siinä työpöydällä hyppiäkin, tuon kytkin yleensä itse pois päältä lähes ensimmäisenä, en minäkään sitä oikein digannut.
Eli mistä sen voi säätää että se ei pompi?
Muistaakseni aika useissa KDE-asennuksissa kyllä tosiaan on otettu käyttöön se "pomppiva ilmaisin" ja sen tarkoitus on vain indikoida että ohjelmaa on kutsuttu ja se yrittää tehdä jotain eli yleensä käynnisttyä tietty. Ellei ohjelma käynnisty jostain syystä niin kyllä se aika kauan saattaa siinä työpöydällä hyppiäkin, tuon kytkin yleensä itse pois päältä lähes ensimmäisenä, en minäkään sitä oikein digannut.
Eli mistä sen voi säätää että se ei pompi?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Järjestelmän asetukset => Työpöytä => Käynnistyksen ilmaiseminen => Pomppiva osoitin
Itseä ei moinen haittaa, joskus taustalla häärii kuitenkin joku isompi juttu, joten olen pannut pomppimiseen aikakatkaisun muutamaan sekuntiin. Ei häiritse enää.
Kiitoksia. Se vaan tuo firefoxin ikoni pomppi niin pitkän aikaa että ohjelma oli jo käynnistynyt ja itse linkannut jollekkin sivulle ennenkuin se lopetti. Nyt ei häiritse enää.
Mä olin pomppimassa niin en ehtinyt lukemaan tai vastaamaan ;)
Eiku tuli iltalähtö työpaikalle, nyt takas kotio jatkamaan gyprocin ruuvaamista.
En kyllä olis ulkoa muistanutkaan.
mä vaan ruuvaan tietsikan kotelon ruuveja kiinni ja auki (nimittäin jos on joku kone mulla huollettavana), sekä silloin tällöin toisenlaista ruuvaamista, nimittäin naisia (silloin kun niitä on saatavilla..voi jos vielä joskus saisi ihan ikioman). Siinä ne meikäläisen ruuvaamiset.
No joo, eihän toi liity aiheeseen. Mä muistan että Xandrosissa olis kanssa pomppinut kursori/ikoni kun ohjelma käynnistyy, nyt ei vaan tullu vähään aikaan käyteltyä kun Xubuntu on mun pääkäyttis joten en muista enää tarkalleen mut ei se mua silloin ainakaan häirinny mitenkään, antaa kursorien ja ikonien pomppia jos haluavat.
Kyllä minä kaikkia noitakin ruuvaan mutta kaikkea ei voi tehdä samanaikaisesti, välillä on kyprokin vuoro ;D Oma koneeni tosin ei ole kotelossa vaan integroitu suoraan kirjoitusöytään, muija sentään on oikea ja ikioma muru.
Kyllä se kursorin pomppiminen alkaa joskus ärsyttämään jos systeemissä on joku bugi, ainakin minua. No, harvoin edes KDE:tä käytän.
En noista muista jutuista enkä etenkään kirjoituspöytän integroidusta koneesta ole kade (hyi olkoon) mutta kadehdin sua siksi koska sulla on oma muija eli ikioma muru. Ja mulla taas ei ole. :(
Jokaisella kuuluisi olla itselleen sopiva kumppani, niinhän tuo luonto on meidät virittänyt ja sen takia ihminen toista kaipailee ja kärsii tuskissaan ellei saa yhteyttä. Pidetään peukkuja että sullakin vielä lykästää.
Olet oikeassa, jokaisella pitäisi olla sopiva kumppani. Ihminen on yleensä luotu olemaan parina eikä yksin. Pidetään peukkuja joo. Ehkä se tuleva oma nainen vielä jostain kulman takaa onnistuu hyppäämään eteeni.
haluan työpöydälle pentti nelosen kuvan ja pomppivan exergy-ikonin!
Hahhahha!! ;D ;D