Kertokaahan kokemuksia, mitä tapahtuu, jos tilaa Buumista soittoääniä, kuvia tms.
Jamban kiero kestotilaussysteemi käy ilmi nettisivujen alanurkasta kohdasta Jamba-tilaukset ja hinnat, mutta Buumin "Info" ei kerro mitään näin olennaisesta asiasta (paitsi että sivun ylänurkassa lukee "ei kuukausimaksuja" - onko sitten viikkomaksut käytössä?).
buumi.net
9
2867
Vastaukset
- kocinsky
buumilla ei ole ylimääräisiä maksuja,ei ainakaan ennen ole ollut.maksat vain lataamastasi tuotteesta.
- Erkkimerkki3212232112121
Hahhah senkus tilaatte buumista soittoääniä ja kuvia teinit, menetätte rahaa hahhah. Miksette vaan laita niitä soittareita ja kuvia ihan ilmatteeks kännyyn vaikka johdolla. Hohhoi ei tarttis maksaa mitään. Noh eihän teinit vielä tälläsiä älyä :)
- kyrsiintynyt
Älkää missään nimessä tilatko mitään Buumi.netistä! Olen tilannut yhden soittaääneen ja selkeästi tilatessani luki, että ei kk-maksuja! Ja sitten buumi alkaa lähettää mainosviestejä ja veloittaa niistä minua! Aivan tajutonta toimintaa! Heti viesti STOP tuohon nroon 17116, niin sitten loppuu! 17116 on nro, jota ei kannta käyttää! Puhdasta vedätystä!
- Tikitys0
Tilasit vissiin Maf.fi puolelta, joka on saman yhtiön markkinointirinkisaitti? Kannattaa lukea tilausohjeet, eikä manata vedätyksiä. Buumi on ollut pitkää Suomen ykkönen kaikessa tekstiviestitoiminnassaan mm. mielestäni paras pelivalikoima.
- buuuummm
Tikitys0 kirjoitti:
Tilasit vissiin Maf.fi puolelta, joka on saman yhtiön markkinointirinkisaitti? Kannattaa lukea tilausohjeet, eikä manata vedätyksiä. Buumi on ollut pitkää Suomen ykkönen kaikessa tekstiviestitoiminnassaan mm. mielestäni paras pelivalikoima.
Taidat olla Buumilla töissä.
- Paras valikoima!
Tikitys0 kirjoitti:
Tilasit vissiin Maf.fi puolelta, joka on saman yhtiön markkinointirinkisaitti? Kannattaa lukea tilausohjeet, eikä manata vedätyksiä. Buumi on ollut pitkää Suomen ykkönen kaikessa tekstiviestitoiminnassaan mm. mielestäni paras pelivalikoima.
Juuri Buumi laskuttaa asiakkaitaan aiheettomasti näillä mainosviestellä, jotka tulevat numerosta 17116. Minullekin koitui lopulta yli 50 euron lasku ja nyt odottelen reklamaatiota (lupasivat maksaa jo pari viikkoa sitten, mutta eipä näy vielä rahoja tilillä).
Etsippä netistä lisää aiheella "buumi huijaa".
- yksseitsemänyksi
totta puhuit edellinen ,rosvoja ne on onko laillista ottaa maksu kilpailusta kilpailu yleensä ilmainen mut tää rikastuu väärin keinoin suomessa saa tehdä mitä vaan kun rikastuu ja humpuukilla niinkuin tämäkin firma nimeksi sopisi Buu,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1924764
- 383331
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.312844Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412758- 252388
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682257Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192058Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311790Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391735Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.801404