Ystävyytemme oli minulle tärkeä ja sinä eväsit senkin minulta. Saat olla rauhassa.
Seurasitko tunteiluani huvittuneena? Hyvä jos tein mielesi iloiseksi, minulla ei ollut niin hauskaa. Johtopäätökseni on että olet hyvin ehdoton. Päätit, ettet anna minkään puoliNaisen pilata nykyistä elämääsi. Tajusit ennen minua, että kanssani joutuisit kompromisseihin.
Voisin puhua sinulle suoraakin suorempaa ja olen sen monesti tehnytkin. Et vastaa, pidät kaiken itselläsi tai kiellät kaiken. Pikkuisen avaat verhoa ja nopeasti vedät kiinni. Olet näyttänyt sielustasi kuitenkin väläyksen ja se sulatti minut täysin.
Olet ainutkertainen, enkä unohda sinua koskaan. Tunteita on edelleen, mutta hallitummin (mitä se nyt sitten tarkoittaakaan).
Pyydän tässä samalla anteeksi kaikilta niiltä, joita tämä viesti ärsyttää. Tämä kanava on ainoa paikka, jossa voin tätä asiaa purkaa. Joten ymmärrystä arvon leidit. ;)
Seurasitko tunteiluani huvittuneena? Hyvä jos tein mielesi iloiseksi, minulla ei ollut niin hauskaa. Johtopäätökseni on että olet hyvin ehdoton. Päätit, ettet anna minkään puoliNaisen pilata nykyistä elämääsi. Tajusit ennen minua, että kanssani joutuisit kompromisseihin.
Voisin puhua sinulle suoraakin suorempaa ja olen sen monesti tehnytkin. Et vastaa, pidät kaiken itselläsi tai kiellät kaiken. Pikkuisen avaat verhoa ja nopeasti vedät kiinni. Olet näyttänyt sielustasi kuitenkin väläyksen ja se sulatti minut täysin.
Olet ainutkertainen, enkä unohda sinua koskaan. Tunteita on edelleen, mutta hallitummin (mitä se nyt sitten tarkoittaakaan).
Pyydän tässä samalla anteeksi kaikilta niiltä, joita tämä viesti ärsyttää. Tämä kanava on ainoa paikka, jossa voin tätä asiaa purkaa. Joten ymmärrystä arvon leidit. ;)
Vastaukset 15
Vanhimmat
leikki tunteillasi. Tämä palstahan onkin vain leikkiä....
Tuntuu kuin tämä olisi kirjoitettu minulle, mutta voin olla niin väärässä niin väärässä. Jos viestisi kuitenkin olisi juuri minulle, niin sanoisin sinulle, että kaikki päätökset eivät ole helppoja, mutta joskus niitä on vaan pakko tehdä, jotta ei laita koko maailmaansa ja muiden lähellä olevien ihmisten maailmaa sekaisin.
En katsonut tunteilua huvittuneena, sillä joka ivaa välittämistä, ei tiedä kauneudesta ja hyvyydestä ja sinä olet kaunis, sisäisesti ja ulkoisesti. Älä koskaan turmele ainutlaatuista herkkyyttäsi.
Luulen ja toivon, että olet kuitenkin onnellinen tahollasi, niin kuin minäkin.
Minä olen lukenut kaiken. Jälleen kerran.
en se ollut minä.
Vaikka olisi kyllä ehkä sopinut..
mutta kiva tietää, että olet siellä.
Hymyä.
Hupparityttö sanoi minulle jotakin sellaista, minkä olisin halunnut kuulla häneltä. Kiitos sanoistasi. Nimimerkkisi ei istu tähän henkilööni, jo siis olet tyttö, jolla on huppari. :)
Jos T.T. nimimerkki kuvaa nimikirjaimia ei sekään sovi kuvioihin mukaan. Harmi sinällään sillä olisinhan otettu jos näin olisi.
Luulen, ettei hän enää halua hämmentää tätä soppaa yhtään enempää. En vain mahda mitään, että yksi salaisista toiveistani on yhä edelleen se samanlainen henkinen kohtaaminen mitä meillä on ollut. Toivon myös, että silloin puhuttaisiin asioista aivan suoraan, ilman kiertelyä ja kaartelua.
Tämä viesti olisi voinut olla aivan munkin kirjoittama, olemme siis hyvin samanlaisessa tilanteessa =). Voimahali sinne.
Molemmat vastauksetkin voisivat olla mulle tarkoitettuja, etenkin T.T:n kirjoitus....
Noissa vastauksissa on se inhottava puoli, että se nostaa jo (väkisin) taaksepainetun asian taas eteen, ja tuntuu että en pääse eteenpäin. T.T saa vapaasti antaa lisätarkennuksia, että voisin todeta että ei ollut mulle ja unohtaa jälleen.
Tähän voisi vielä lisätä fantasiakeskusteluun sopivasti, että oma fantsuni on hyvin yksinkertainen: Puhelin soi ja ääni sanoo "Moi, mitäs kuuluu pitkästä aikaa".
ajattelit kun heräsit? Minäkin ajattelen sinua aika usein. Olet ajatuksissani, kun menen töihin, pitkin päivää olet mielessäni ja myöskin kun käyn nukkumaan, olet mielessäni. Olen onnellinen elämässäni enkä kaipaa erityisesti mitään. Silti toivoisin, että kuuluisit elämääni. En seurannut tunteiluasi huvittuneena.
Pohdin, että miksi tämä meni kuten meni? Tai kyllähän mä tiedän miksi.
Et tiedä siitä mitään.
Aamulla ajattelin, että minun pitää lopettaa turha haaveilu ja että olen hankkinut itselleni pakkomielteen.
Sinä se et kuitenkaan mitä todennäköisimmin ole, ellet ole saanut.... tarkoitan, että olisit kai kertonut hyvät uutiset minulle... No niin. lopetan ennen kuin paljastan liikaa. Muutoin kyllä olen samoilla linjoilla kanssasi. Minäkin olen onnellinen, mutta tämä salainen toive on silti läsnä.
Miksi asiat menivät niinkuin menivät? Johtuiko sinusta vai hänestä? Olen utelias siksi, että aloitus oli jotain sellaista, mitä itsekin olisin voinut kirjoittaa aikoinani. Hiljaisuus ja etäisyys herättävät enemmän kysymyksiä kuin vastaavat niihin, ja muuta en loppujen lopuksi häneltä saanut. Haluaisin tietää, miksi ihmiset toimivat niin.
Oli pakko nauraa ääneen tuolle pakkomielteelle. :D Ajattelin ihan samoin tänä aamuna omasta tilanteestani.
Toivottavasti tilanteesi selviää parhain päin. :)
Ei täältä tuntemattomilta vastaajilta.
Ehkäpä kaikki sanottava on tullut sanottua, eikä ole mitään järkevää jatkaa. Voihan olla, että molemmilla on toisistaan niin poikkeava kuva tapahtuneesta, ettei yhteistä näkemystä synny. Toinen ajattelee, että se toinen elää ikäänkuin harhassa, johon ei voi vaikuttaa vaikka kuinka selittäisi.
Tai sitten on vielä yksi mahdollisuus - pelko. Pelko paljastumisesta, rakkauden paljastumisesta. Näyttää oma haavoittuvuutensa toiselle ja tähän kun lisätään vielä lojaalisuus toista ihmistä kohtaan...soppa on valmis.
"Oletko kuullut, kun olen kuiskannut - kaipaan - hiljaa korvaasi?
Halannut, vaikka et siitä pitäisi, silittänyt selkääsi, poskeasi.
Nyt sinulla voi olla elämässäsi muuta, ymmärräthän, että minä toivon sinulle taivaalta tähteä, kuuta.
Levitä siipesi ja lennä, sillä minä tiedän, että sinun täytyy nyt vain mennä."
Jos tunnustaisit edes hiukan olleesi ihastunut minuun (kuten vaistosin), tekisin samoin. Olen vapaa, mutta sinulla on perhe...siksi minun on oltava viiilee, vaikka sisällä jyllää isot kierrokset.
Mutta minähän tunnustin ihastukseni!
Ei, sinä se et ole, minulla ei ole..noh, ainakaan lapsia, etkä sinä ole minua nuorempi. Nyt toppi tälle (sanon tämän enemmän itselleni). Tällä palstalla kaivattiin uusia puheenaiheita ja tämä taitaa olla aiheista vanhin ja tylsin. ;-)