kun olin tulossa kotiin päin moottoritien bussilla. Olimme just kääntyneet Jäkärlään kun ambulanssi tuli pillit huutaen perässä ja paineli tietä annettuamme ohi. Pienen matkan päästä sitten bussi pysäytettiin. Paikalle tuli paloauto myös. Tielle oli tippunut sähkö/voimajohto ja ajaminen estettiin molempiin suuntiin. palokunta odotteli sähkömiehiä paikalle. Oli iso onnettomuusvaara lähellä. Siinä on työmaa josta ilmeisesti se johto oli tielle pudonnut. Meille rakennetaan uutta pientä pilotti kauppakeskusta.
Sinne jäi bussi ja kuski yksinään. Me matkustajat painelimme ulos ja lähdimme apostolin kyydillä kotio.
Sinne jäi bussi ja kuski yksinään. Me matkustajat painelimme ulos ja lähdimme apostolin kyydillä kotio.
Vastaukset 5
Vanhimmat
onnettomuus olla lähellä. Onneksi ei kellekään käynyt kuinkaan :)
Palokunta ja ambulanssi eivät voineet muuta kuin odottaa sähkömiehiä paikalle tarkistamaan onko siinä johdossa virtaa vai ei. Rakennustyömaan miehet pysäyttelivät autoja keltaiset liivit päällä. Oli niillä raukoilla varmaan kuumaa siinä helteessä.
Onneks ei mitään sattunut!!
Ikinä kun ei tiedä seuraavaa tapahtumaa joka voi olla jollekulle kohtalokas. Onneksi kello oli niin vähän vielä että työmiehet olivat paikalla ja pystyivät hälyttämään apua ja ennenkaikkea pysäyttämään liikenteen molemminpuolisesti.
Saas nähdä mainitaanko huomisissa lehdissä jotakin.
jouduitko kävelemään pitkän matkakan