Trokarit jäikö liput käteen?? :P

itsekseen nauraja

hiukka laittoi hymyilyttämään, pakko oli käydä kattomassa kuinka paljon vielä on porukalla myytäviä lippuja keikalle eräällä netti huutokauppa sivulla..
Kannattiko hamstrata lippuja kamalasti myynti tarkoituksessa?? :D
onnea vaan yritykseen...

6

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • utelias iita

      Mainostakaamme että huutonet myy madonnan lippuja. Vielä oli 133 myyjää myymässä lippujansa hätäpäissään. En ymmärtänyt alun alkaenkaan että tuo olis muka kannattavaa. Siinähän nuolevat näppejänsä. :P

    • niitäkin jotka

      Hamstraa niitä lippuja ja yrittää myydä voitolla eteenpäin, mutta muistuttaisin teitä, etteivät kaikki lippujen myyjät yritä tehdä voittoa, vaan osa myyjistä ei vain itse pääse paikalle. MInua ärsyttää kuunnella trokari-juttuja, kun yritän saada lippujani myytyä. Sattui vaan tämä raskaus menemään nyt sillä laille, etten pääse konserttiin lähtemään, ärsyttävää kun toiset vilä kääntävät puukkoa haavassa... :/

      • tosiasiahan

        on että kyllä siellä suurin osa lippujen myyjistä on nimenomaan niitä trokareita jotka rahan ahneuksissaan niitä aikoihaan hommasivat.
        Taitaa tosiaan suurin osa jäädä nuolemaan näppejään. Jos he tuosta joskus oppisivat olemaan hankkimata lippuja myyntitarkoituksessa.


    • epelisi

      Joo, ota nyt kaikki irti tosta asiasta mutta varo ettei pää pimahda

    • Trokari

      Voittoa on tähän mennessä 470€ ja nyt kauppa vasta alkaa.
      Ai että tuntuu hyvältä!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • heh..heh...

        vittu mikä spede... huh huh...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8455
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8033
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      173
      6180
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      5403
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5238
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4285
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4090
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4033
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3829
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      61
      3708
    Aihe