Onko kokemuksia soveltuuko tuo DSG automaatti vaunun vetoon ? Kestääkö ja miten sen kanssa peruuttelut yms sujuu ?
2.0TDI DSG ja vaununveto
vaunuilija
2469
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kait se pehmeästi käytellen kestää. Rauhalliset massan liikuttelut kumpaankin suuntaa ja maaston ja tiestön kunnon sekä nopeuden mukaan valitsisin etukäteen vaihteen millä saa kone mielummin olla 2200-2800rpm alueella.
Reuhaamalla saa rikki kaikki. Takavuosien kusipäät särkivät esim jenkkien vaihteistoja 99% itse idioottimaisesti käyttäen ja silloin tietysti autossa oli vika ei heidän järjettömässä luistatuksissa pitkällä vaihteella .Ihminen on tyhmä. Ihmisen pitäisi tehdä kone/vaihteisto joka kestää idioottien käytössä.Samaan kasaan vielä nopeuden rajoitus jotain 130km/h ja gps vielä antaisi alueet missä alempikin olisi maksimi niin tyhmä on ihminen kaahaamaan.Häpeän olla ihminen.
Kyllä vaihteistot on sentään paljon tärkeämpiä kuin ihmiset. Ihminen on niin julma, kun menee rikkomaan viattomia vaihteistoja. On se hyvä että häpeät.