Elisan asiakaspalvelu(ako)?

Juuso293

Olen tässä näin loman loputtua yrittänyt soittaa Elisan asiakaspalveluun mutta jonoa tuntuu riittävän. Todella hupaisaa kun kolmantena päivänä peräkkäin ensimmäinen automaatin viesti on että "valitettavasti asiakaspalvelussa on tilapäistä ruuhkaa" - miten niin tilapäistä jos sitä on jatkunut jo kolme päivää.

Eilen sain sitten pitkän odottelun jälkeen jonkin vastaamaan mutta eihän hän tietentään voinut auttaa vaan olisi yhdistänyt laskutukseen. Paitsi että laskutukseen oli arviolta 25 min jono! No ruokatunti pukkasi päälle joten en jäänyt odottelemaan, olisi varmaan pitänyt kun nyt on jonoa jo tuolle ekalle kaverillekin.

Miten joku firma voi kutsua tälläistä toimintaa asiakaspalveluksi - kiusaamiselta tuo minusta vaikuttaa.

3

638

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiakaspalvelussa?

      Elisalla ollut ruuhkaa asiakaspalvelussa viimeiset 2 vuotta kun itse ollut kytkyvankina, tervetuloa jonoon!

    • Onneksi on vielä vaihtoehtoja

      ELISAn kiusaamispalvelussa on ruuhkaa piisannut koko elokuun ja ei yhtiöllä näköjään ole edes halua parantaa palvelua. Toivottavasti asiakkaat äänestävät jaloillaan, kuten meidän perhe ja ystävät.
      Kehoitankin aloittamaan valtakunnallisen boikotin Elisaa vastaan surkean ja asiakkaita aliarvioivan puhelinpalvelun takia. Löytyisikö adressin aloittajaa? Samalla asiakaspalvelusta vastaavat ylemmät toimihenkilöt voisivat etsiä itselleen sopivampaa työtä esimerkiksi itärajan puolelta rajavalvonnasta tai miliisin palveluksesta.

      • dshödsfhdösghög

        hoida asiakaspalvelun väen????? Taitavat olla lakossa............


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      371
      12385
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      263
      5427
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2665
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      910
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      872
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      746
    Aihe