osuman sait

Osuman sait

Voi miksi, miksi osuit nuolellasi minuun ja hullaannutit minut taas? Olisin jo kaivannut mä rauhaa, hiljaisuutta, mutta mitä sain? Kun kaikki ajatukseni sua kiertää vain enkä rauhaa saa
Mä hupsu luulin, että kuluessa vuosien sun nuoliasi paremmin mä väistelen. Mutta mitäs sitä salaamaan, oon jälleen osuman mä saanut ja aina sinun vaan.

Ja siksi ammun nuolen minäkin ja osun sinuun niinkuin toivoinkin.
2146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luulin että olit jäänyt pois minusta,
mutta kun Rakkautesi kutsui, tajusin
kuinka oli syvällä minun lihassa.

Punainen ruususi hekui ja vartalosi
keinui, niin kuin aina, olit tuoksuvana,
kosteana, mukana minun kiihkossa.

Luulit että se on jo ohi, että rytmisi
ei kosketa, mutta tajusin olevani yhtä
lihasi kanssa niin kuin aina olin.

Sinä ruusi ja minä sinua tasiin vievä.
Sinä huulesi naurusta avoinna, minä
valmis valloittaja, sinun toinen puoli.

Ja avauduit kuin Ruusu avautuu.

http://www.youtube.com/watch?v=JEbxxNCAA3E&feature=related

Kiitos Runostasi.

Piikkejä tai nuolia naiselta miehelle,
yhtä kaikki, samalta tuntuu ja
sama Rakkauden pistos.

Miehellä keihäänsä ja pistos,
samaa Rakkautta ja Rakastamista.

Olisiko mitään ilman sitä, kokea
samaa, mikä tuntuisi niin.

Mistä heräisi sana: Amor.

Erilainen ja persoonallinen Rakkausrunosi.

Omaa ja yksilöllistä tapaasi kertoa
Runon muodossa.

Tällaista uutta Runoa lukee ja
kokee mielellään. Ei toistoa, vain
tuoretta ja hienoa Runoa.

Erittäin hyvä Runosi.

Iloa...ja nuolia kesän päivääsi Sinulle.

Äänestä
  • Kiitos sinulle vastausrunosta. On mikavaa huomata, että joku on runojani lukenut ja suuri kiitos niille jotka antavat palutetta. Minä ainakin olen aivan sokko omien takstieni kanssa.
    Väistellään nuolia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Amor amor kirjoitti:

Osuman sait

Voi miksi, miksi osuit nuolellasi minuun ja hullaannutit minut taas? Olisin jo kaivannut mä rauhaa, hiljaisuutta, mutta mitä sain? Kun kaikki ajatukseni sua kiertää vain enkä rauhaa saa
Mä hupsu luulin, että kuluessa vuosien sun nuoliasi paremmin mä väistelen. Mutta mitäs sitä salaamaan, oon jälleen osuman mä saanut ja aina sinun vaan.

Ja siksi ammun nuolen minäkin ja osun sinuun niinkuin toivoinkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu